Yves Saint Laurent’den muhteşem bir yaz parfümü

Yves Saint Laurent’in Ünlü safari kreasyonunun devamı niteliğinde, koleksiyonu tamamlayan bu dizayn yine bir kült obje haline dönüşecek, üstelik sadece bir moda tasarımı olarak değil aynı zamanda bir parfüm olarak da: Saharienne…

Saharienne, özgür ve baştan çıkaran kadının kutsanması.
Saharienne; unutulmaz bir seyahat sözüdür, çekinmeden yaşanılan maceraları temsil eder, kuma yansıyan bir yıldızın ışığını, pırıl pırıl bir güneşi çağrıştırır.
O, kadının cazibesinin gücünü ortaya çıkaran gizli bir silahtır. Farklı bir dünyanın kapısını aralayan bir esinti, sarhoş edici ve hisleri doruklara çıkaran bir serap gibidir. Tıpkı beyaz kumların ve güneşin göz kamaştıran çarpıcılığı gibi…

SAHARIENNE KADINI

Tüm varlığıyla zirvede bir kadın. Güneş ışığıyla tenin tutku dolu birleşimi, doğanın kadını kendinden geçirişi. O ne istediğini bilen ve istediğini elde etmeye alışık bir kadın. Arzularını tatmin etmek için kadınsılığını ortaya çıkartmaktan korkmayan çevresinde şehvet uyandıran bir kadın.

KOKU İÇERİĞİ

YSL bu göz alıcı tazelikteki kokusunu zevk düşkünü kahramanına adıyor. Tazelik yeni bir forma dönüşüyor. Saharienne kışkırtıcı haliyle bütün kalıpları yıkıyor. Primo Fiore limonu, İtalyan bergamotu ve mandalin kabuğunun birlikteliğiyle serin bir ferahlık ve tazelik içeriyor. Çeşitli narenciye kokuları üstün kalitede bir şampanyanın damağa hitab ettiği gibi burna hitap ediyor. Portakal yapraklarının tatlarıyla renklendirilmiş böğürtlen tomurcukları ve kasnı otu ise yakıcı bir sıcaklık taşıyor. Kadının arzuladığı macera bu kokuda vücut buluyor.

Zencefil ve pembe biberin dokunuşuyla, adeta güneşin sıcaklığı gibi kokuda hissediliyor. Çam yapraklarından elde edilen odunsu notalar kokuyu hareketlendirirken kokudaki ahengi tamamlıyor.

Saharienne, çöl tuzu ve kum kristalleri kokularının çiçek kokularına karıştığı bir koku. O, sıcak güneşin altında yanan toprakların meydan okuma çağrısını, macera tutkusunu ve vahşi duyguların baştan çıkarıcılığını simgeliyor.

ŞİŞE TASARIMI

Sıcak kumun altın parlaklığından esinlenerek hazırlanan kristal şeffaflığındaki dizayn arzunun şık bir göstergesi. Kum tepeciklerini andıran bir zemin üzerinde YSL’nin göz alıcı kasandra logosu yer alıyor. Sahara çöllerinin kavurucu sıcağının sembolize edildiği şişeyi, altın rengi bir kapak tamamlıyor.
Tavsiye Edilen Ürün Fiyatı:
50 ml: 147 TL
75 ml: 169 TL
125 ml: 221 TL