Yeni psikoterapi yöntemi internet

Herhangi bir konuda psikolojik destek almak isteyenler şimdi İnterneti kullanıyor ve destek almak için doktorlarına internetten ulaşıyor, tedavilerini internetten oluyor.

İNTERNETİ TEDAVİ İÇİN KULLANIYORUZ

İnternetin yaşamımızdaki yeri geçen artıyor. Haber Takibi, Alışveriş, Sohbet, Facebook, Twitter derken şimdi de interneti tedavi için kullandığımız ortaya çıktı. TRT Haber’de Sosyal Medya Programına katılan terapist Ahsen Balcı depresyon, iş yoğunluğu, evlilik, eşcinsellik gibi bir çok konuda insanların kendisine internetten başvurarak Messenger ve e-mail üzerinden muayene olduğunu ve tedavi edildiğini açıkladı.

Kendisine başvuranların genellikle bir psikoloğa gitmeye çekinen yada zaman ve mekan kısıtlaması nedeniyle bu şekilde bir tedavi yöntemine başvurduğunu ve yoğunluk nedeniyle hastalarına randevu vermekte zorlandığını açıkladı.

TÜRKİYE’DE HIZLA YAYILIYOR

Ahsen Balcı bu tedavi yönteminin Amerika’da 2000’li yılların başında başladığını, Türkiye’de ise yaygınlığının hızla arttığını söyledi. Ancak Türkiye’de bazı hekimlerin bu yönteme karşı olduğunu da dile getirdi. Balcı, hastalarının arasında İnternet Bağımlılığı’ndan kurtulmak isteyenler olduğunu da söyledi.