Yağ Kokuları İle Zayıflayın

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte kilo problemi içinde çıkılmaz bir hal almaya başladı. Çağımızın en büyük hastalıklarından biri haline gelen obezite  ile mücadele için insanlar artık arayışlar içindeler. Diyet ve egzersiz derken şimdi bir de aroma terapi popülerlik kazandı. Yapılan pek çok arkeolojik buluntuda yaklaşık 5000 yıl önce uygulandığı ortaya çıktı. Peki bu şekilde zayıflama nasıl oluyormuş gelin birlikte inceleyelim;

Zayıflatıcı banyo:

Küvetteki sıcak suya bağlı yağları eritme yöntemidir. Narenciye uçucu yağları, ardıç yağı, selvi ve rezene, uçucu yağları ile yapılan banyo açlığı köreltir. Narenciyede en büyük zayıflatıcı etki limon ve portakal yağında saklı. Metabolizmanın uyarılması ve hızlanması için paçuli, nane ve limon yağı önem taşıyor.

banyo_4eda9143-74f9-4d60-804d-c161314e9f32_2

Keskin kokulu nane:

Özellikle nane yağı sadece kilo vermeye yardımcı değil aynı zamanda tüm vücut üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Günlük yorgunluk içinde birebirdir. Nane ve lavanta koklandığında, alın bölgesine masaj yapıldığında migren ağrılarına iyi gelir.

yag_9930e77c-6aed-4427-986d-3f1e8c6ee808_6

Solunum terapisiyle iştah azaltma:

Tarçın, vanilya ve yeşil elma gibi aromatik yağları kaynamış suya birkaç damla katıp, buharını solursanız iştahınız kapanacaktır.

buhar_b7dc395b-d9b3-4ca6-a286-902268911d0a_1

Sizde yağların ve kokuların bu büyülü dünyaları ile tanışabilir ve tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirisiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Yağların faydaları, bitkisel yağlar ile zayıflama, kokular ile zayıflama, iştah azaltan kokular, bitkilerin yararları, nane yağı ne işe yarar, limon yağı ne işe yarar, portakal yağı ne işe yarar, migrene iye gelen yağlar hangisidir, lavanta yağının faydaları, bitkisel yağlar zayıflatır mı, yeşil elma kokusu