Ünlülerin sağlıklı kalma yöntemleri

Ünlülere nerede yanlış yaptıklarını göstermeyi ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefleyen grubun yıllık listesinde, futbol oyuncusu David Beckham ve Prens William’ın nişanlısı Kate Middleton gibi ünlülerin kolunda görüntülenen ve enerjiyi arttırdığı iddia edilen silikon bileklikler de yer alıyor.

Süper model Naomi Campbell ve Ashton Kutcher ile Demi Moore gibi oyuncuların yaptıkları, sadece akçaağaç şurubu, limon ve biber tüketilen iki haftalık diyete de listesinde yer veren grup, yaptığı açıklamada, “bunların birçoğunun bilimsel temeli olmadığını” belirtiyor.

Bu tür sağlık ve form tutma taktiklerini engellemek için “ünlü yorumcular için akılda kalıcı notlar” da hazırlayan grup, şu noktalara işaret ediyor:

“Kimyasal madde içermeyen ürün yoktur: Herşey kimyasallardan yapılmıştır, önemli olan hangilerinin kullanıldığıdır. Detoks bir pazarlama mitidir: İnsan vücudu bunu pahalı iksirler ve detoks diyetleri olmadan da yapar. Enerji ve sağlığın kaynağı besin ve egzersizdir: Bunun daha kestirme bir yolu yoktur.”