Ünlülerin egzersiz koçundan zayıflama tüyoları

Etkili egzersiz rutini düzenleyin!

Tüm egzersiz türleri önemlidir ama daha iyi sonuçlar görmek istiyorsanız, tüm vücudunuzu çalıştıran egzersizleri deneyin. Güç ve kardiyo ya da yoga ve yerde kas hareketlerini yapanlardansanız, tüm gününüzü spor salonunda geçirmenize gerek yok. Sadece tüm vücudunuzu çalıştıran egzersizlerden birini seçin.

Doğru kalori alın!

Waters “Kilonuzu sağlıklı korumak için, sağlıklı, besin açısından yüksek ve dengeli kalori alımına dikkat etmeniz gerekir” diyor. Bir şişe hazır meyve suyunda yaklaşık 100 kalori bulunuyor. 225 gram greyfurtta ise 90 kalori var. Ortalama boyutlarda ki bir greyfurtta 60 kalori var. Yani hazır meyve suyu tüketmek yerine kendiniz evde meyve suları hazırlayın.

Kendinizi planlayın!

Haftalık ne yiyeceğinize dair plan yapın. Akşam eve aç geldiğinizde yanlış kararlar almanızı engeller. Yiyecekleriniz gibi egzersizlerinizi ve haftalık yapacağınız işlerinizi de planlayın.

Bağışıklık sisteminize yardımcı olun!

Bir egzersiz programını hastalık kadar hiçbirşey hızlı bir şekilde raydan çıkaramaz. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmayı ihmal etmeyin. Bunun içinde bol miktarda C vitamini tüketin. Dolabınızda mutlaka taze sıkılmış meyve suyu bulundurun. Evden çıkmadan önce mutlaka bir bardak C vitamini içeren portakal ve greyfurt gibi meyvelerin sularından tüketin.

Gerçekçi olun!

Waters müşterilerine günlük beslenmelerinde 90’a 10 oranını tavsiye ediyormuş. Yani bu 90’lık oran içerisinde besin değeri yüksek, tahıllı, protein, sebze, meyve ve az yağlı yiyecekler bulunuyor.

10’luk kısımda ise kendinizi ödüllendirebileceğiniz yiyecekler bulunuyor. Bunlar arasında bitter çikolata, bir dilim pizza gibi yiyecekler bulunuyor.

Arkadaşlarınızı da cesaretlendirin!

Arkadaşlarınızla haftanın her akşamı kafe ya da restoran gibi yerlerde buluşmak yerine onlarla birlikte eğlenebileceğiniz ve hareketi yüksek egzersizli planlar yapın. Mesela akşam iş çıkışı bisiklete binin, yoga kursuna katılın ya da evinizin etrafında koşuya çıkın.