Twitter’da popüler olmanın 9 kuralı

 

HABERLER VERMEYİN:

Defalarca gönderilmiş linkleri yeni gibi sunmaktan vazgeçin. Unutmayın eski haberler haber değildir. Bu yüzden yeni ve tartışma yaratacak haberler vermeye dikkat edin.

SADECE YORUM YAPMAYIN:

Araştırmalar birçok Twitter kullanıcısının sadece yorum yaptığını belirledi. Bir konu hakkında sırf yorum yapmaktansa habere katkıda bulunmaya çalışın. Böylece merak uyandırabilirsiniz.

MESAJINIZ KISA OLSUN:

Araştırma, kısa ve vurucu mesaj yazanların daha fazla takipçisi olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle mesajınız kısa olsun. Bazen 140 karakterin bile çok uzun olduğunu unutmayın.

GEREKSİZ SEMBOL KULLANMAYIN:

Kısaltmaları ve sembolleri gereksiz yere kullanmaktan vazgeçin. Çünkü kullanıcılar, sürekli kısaltma ve sembol kullananları sıkıcı bulduğunu söylüyor.

GİZEMLİ OLUN:

Herkese her an nerede olduğunuzu söylemeyin. Sürekli, “Sinemadayım, evde dizi izliyorum, yemek yiyorum” twit’leri atmayın. Merak uyandırırsanız takipçi sayınız daha hızlı artar.

NEDENSİZ FOTOĞRAF EKLEMEYİN:

Sebebini yazmadan bir fotoğraf ya da internet linki göndermeyin.

SIZLANMAYIN:

Twit’lerinizde sürekli şikâyet etmeyin. Unutmayın hayat zaten zor ve diğer kullanıcıların da sorunları var!

ŞAKACI OLUN:

Araştırmada esprili twit’ler atan kullanıcıların takipçi sayısının daha fazla olduğu ortaya çıktı. Bu yüzden twit’lerinizde daha çok eğlenceli haberler vermeye çalışın.

ÜNLÜLER İŞİNDEN DE BAHSETMELİ:

Sırf ünlü olduğunuz için hayatınızın en ince ayrıntısının bile ilginç olduğunu sanmayın. Takipçileriniz sadece ne yemek yediğinizi, nereye gittiğinizi bilmek istemiyor. Aynı zamanda işinizle ilgili profesyonel bakış açınızı da bilmek istiyor.

GAZETE HABERTÜRK