Teff Nedir? Teffin Tadı Nasıldır? Teff nerede bulabilirim?

Teff tohumu bir tahıl bitkisi olarak en iyi kilo vermek araçlarından birisi olarak kullanılmaya başladı. Kinoaya benzeyen yapısı ile teff kilo kontrolü için sizlere destek sağlıyor. Bunun için en önemli örnek ise teff life zayıflama çayı olarak tüketilmesidir.. Bu çay karışık bitki çayı olup içerisinde yirmi iki adet şifalı bitki bulundurur. Şimdi Teff hakkında daha detaylı bilgi edinelim.

Teff Nedir?

Teff, Abyssinia’da ve daha sonra binlerce yıldır Etiyopya ve Eritre’de yetiştirilen eski bir tahıldır. İnsan tarafından evcilleştirilen ilk bitkiler arasında olduğu düşünülmektedir! Bugün hala Etiyopya ve Eritre’de yetişmekte olup, ABD’de, çoğunlukla Idaho’da bazı üretim ile birlikte kullanılmaktadır.

Teff genellikle bir un haline getirilir (ve en yaygın olarak popüler, süngerimsi Etiyopyalı gözleme kebabı yapmak için kullanılır), fakat aynı zamanda bütünüyle lezzetli ve bir pürenin içinde pişirilir. Bu, yulaf ezmesi gibi kahvaltıda da sıcak olarak yenilebilir. Ayrıca, fındık aroması, muz veya diğer taze meyveler, süt veya süt alternatifleri, akçaağaç şurubu ve diğer tatlandırıcılar gibi her zamanki yulaf ezmesi ile iyi gider. Ya da Teff bugün zayıflama çayları içerisinde kullanılmaktadır. Bu zayıflama çaylarının içerisinde çeşitli bitkiler kullanılarak daha etkili hale getirilip kilo kontrolü için kullanılmaya başlanılmıştır.

Teffin Tadı Nasıldır?

Yulaf lapasının dokusu pürüzsüz ve biraz jelatintir, küçük dişler ile ısırır. Birçok insan bunu polentayla karşılaştırıyor ve bence bu tahıllar çok daha küçük ve daha cesur olmasına rağmen bu adil. Soğutulduğunda ya da çok sert pişirildiyse, sert olabilir – dokuyu ek sıcak su veya süt ile gevşetmeyi tercih ederim.

Opsiyonel olsa da, pişirmeden önce 5 dakika veya daha uzun bir süre boyunca kuru bir tavada tencereye kızartmanızı tavsiye ederim. Bu, tahılın doğal nabızlığını vurgulayacaktır.

Teff çayını ise sabah kahvaltıdan yaklaşık 30 dakika önce kaynamış bir bardak ya da fincan suya atılır. 4 dakika beklendikten sonra aç karnını içmenizi tavsiye ederim

Teff nerede bulabilirim?

Büyük doğal gıda mağazalarında büyük olasılıkla teff bulacaksınız. Teff unu olarak satılmaktadır. Teff zayıflama çayı için ise sizle TEFF LİFE SLİM önereceğiz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: teff tohumu, teff unu, teff unu nedir, teff tohumu, teff tohumu nasıl kullanılır, teff tohumu nedir, teff tohumu nereden alınır, teff tohum fiyatı, teff tohumu tarifleri, teff tohumu faydaları, teff grass tohumu, teff bitkisi tohumu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.