Tatile giderken valiz hazırlamanın püf noktaları

Seyahatlerin vazgeçilmez parçası Samsonite, tatil yolculuğunda konfor, estetik ve fonksiyonellik arayanlara hitap ediyor. Samsonite tatil hazırlığını kolaylaştıracak birkaç ipucu veriyor.

1. Öncelikle ayakkabı, kitap, saç kurutma makinesi gibi ağır eşyaları valizinizin en altına yerleştirin. Böylelikle kıyafetlerin altında kalan eşyalar kıyafetlerin kırışmamasına neden olacak. Ayrıca ayakkabıları ayakkabı poşetlerine koyarak yerleştirmeniz kıyafetlerinizin kirlenmemesi için iyi bir çözüm yoludur.

2. İkinci adımda iç çamaşırı, pijama, T-Shirt, kazak gibi yumuşak eşyaları yerleştirin. Hatta T- Shirt ve kazak gibi az kırışacağını düşündüğünüz kıyafetlerinizi rulo haline getirerek valizinizin en altında bulunan eşyaların aralarına yerleştirebilir böylelikle yer tasarrufunda bulunabilirsiniz.

3. Rulo haline getirerek yerleştirdiğiniz kıyafetleriniz sayesinde düz bir yüzeye kavuşan valizinizde ki boşluklarınızı da çorap ve diğer küçük eşyalarınızla doldurabilirsiniz.

4. Bir sonraki adım ise kıyafetlerinizi katlamak. Ancak burada ki önemli nokta katlama işleminin valizin içinde yapılmasıdır! İlk olarak pantolon ve etekler katlanmalıdır. Pantolonunuzu bel kısmından çizgileri bir araya gelecek şekilde katlayın, paçalarınızı katlamış olduğunuz bel kısmına kadar katlayarak düzgün bir şekilde yerleştirin. Eğer ceketiniz var ise askı yardımı ile sabit durmasını sağlayabilirsiniz. Eğer pantolonların üstünde ceketler için yer kalmadıysa kırışmayacak eşyalarınızı rulo haline getirerek yer açabilirsiniz. Aynı zamanda ceketin ve pantolonunuzun iç bölmesine kırışmayacak eşyalarınızı kıvırabilirsiniz.

YARDIMCI OLACAK DİĞER PÜF NOKTALAR..

– İç içe geçmiş çoraplarınız gömleğinizin şeklinin bozulmamasına neden olur
– Narin bluzlarınız ve gömleklerinizi ince plastik çantalara koyarak muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle bluzlarınızın kırışmasını önleyebilirsiniz.
– Deri kemerlerinizin yüzeylerinin çatlamaması için rulo haline getirmek yerine valizinizin şeklinde daire çizerek kenarlara gelecek şekilde yerleştirmenizi öneririz.
– Aynı zamanda ihtiyacınız olan şeyleri önceden hesaplamak, valiz hazırlarken size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Eğer bir yerden başka bir yere seyahat edecekseniz her zaman kullandığınız ve yanınızda bulunması gereken eşyalarınızı bir arada tutmak için ayrı bir çanta hazırlamakta fayda var. Böylelikle her zaman yanınızda olması gereken eşyalarınız hem bir arada olur hem de tekrardan aynı eşyalar için çanta yapmak zorunda kalmazsınız.

Bavul hazırlamak her zaman kolay bir iş olmayabilir özellikle uzun bir tatile çıkıyorsanız… Her şeyi düşünmek zorundasınız. İşte,tatil bavulunuzda olması gerekenler…

Bir yolculuğa çıkarken bütün amaç; rahat ve konforlu, çok fazla eşya taşımayarak daha hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat etmektir. O yüzden kemer, gereksiz takılar ve çok fazla teferruatlı ayakkabıyı yanınızda taşımanıza hiç gerek yok. Yolda giymek için kargo pantolon, üstüne hoş bir tişört uygun olur. Yanınıza da şal alabilirsiniz. Bunların altına ise bağcıksız Keds ayakkabılar idealdir.

Yolculukta ne giyileceğine karar verdikten sonra iş valize konacak eşyalara geliyor. Yaz tatilinde genellikle günümüzü sahilde veya havuz başında geçirdiğimizden temel eşyalar yeterli olur. Çok fazla kıyafete gerek yok.

Valizde olması gereken temel giysiler:

Bir beyaz gömlek (uzun jean şortunuzun üstüne, mayolarınızın, şort veya pantolonlarınızın üzerine)
İki tane kısa ve kolsuz bluz
İki tişört
Bir chino pantolon (bu yaz çok trendi)
Bir skinny jean (beyaz olursa süper)
Bir kot şort (eskitilmiş)
Pamuk veya keten kumaşından bir şort
Bir uzun elbise (penye olması rahatlık açısından iyidir)
Bir etek
Bir kısa elbise
Bir hırka (serin akşamlar için)
Bir sandalet veya espadril
Bir babet ayakkabı