Sütyensiz özgürlük

İz bırakmadan memeyi kalıcı olarak dikleştiriyor, dışarıdan takılan sütyenle aynı görevi görüyor.

Meme estetiğinde son tekniklerden biri olan iç sütyen yöntemini anlatan Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul, birçok kadının kâbusu olan sarkmış göğüslere son verdiğini söylüyor.

İç sütyen sayesinde 1 saatlik bir operasyon sonucunda iz bırakmadan kalıcı olarak dik göğüslerin mümkün olduğunu belirten Kul, “Sarkmış memeyi nasıl ki dışarıdan bir sütyen ile toparlayabiliyorsak, bunu neden içeriden yapmayalım diye düşündüm. Breform adı verilen iç sütyenle, sadece iz bırakmamakla kalmıyoruz, kalıcı olarak memeyi dikleştirmiş oluyoruz” dedi.

Op. Dr. Zekeriya Kul, birçok kadını hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahatsız eden sarkık göğüslere yeni bir yöntemle iz bırakmadan son veriyor. Klasik olarak meme dikleştirme ameliyatında; meme alt bölümünden derinin çıkarıldığını, meme başının etrafından kesilerek yukarıya doğru sarkmış olan memenin dokusunun toparlandığını belirten Kul, “Klasik meme dikleştirme ameliyatlarından sonra başlarda hastayı memnun eden dik ve toparlanmış göğüsler, zamanla yerçekiminin etkisiyle sarkmaya başlar, kalan izler de ameliyatın hediyesi olur” dedi.

Suni damar üretimi yapan bir firma tarafından iç sütyen üretildiğini ifade eden Op. Dr. Zekeriya Kul, şunları söyledi:

KALP DAMARI YAPIMINDA DA KULLANILIYOR
“Bu sütyen tam benim planladığım şeye uyuyordu ve sonuçlar beni oldukça tatmin etti. Ameliyat kısaca şöyle yapılıyor: Meme başının etrafındaki kahverengi çizgi sınırından girerek sarkmış olan meme bezi meme derisinden ayrılıyor, iç sütyen meme bezini içerisine alacak şekilde göğüs kasına adapte ediliyor. Böylece iç sütyen meme bezini arzu edilen şeklini de sağlayarak yukarı yönde toparlamış oluyor. Bu yöntem sayesinde; memede iz bırakmıyoruz, deri çıkarmaya gerek kalmadan memeyi kalıcı olarak dikleştiriyoruz. Sarkmış göğüsleri toparlamak için kullanılan sütyenlerin gün boyu rahatsızlık vermesi yerine bu teknik ile göğüslerin sütyen kullanılmasa bile dik ve estetik görünümünü sağlıyoruz. Yani kadınlara sütyensiz özgürlük sunuyoruz. Aynı zamanda vücuda sarkmış memelerin verdiği fiziksel rahatsızlık ortadan kalkmış oluyor.’’

AMELİYAT 1 SAAT SÜRÜYOR
İç sütyenle meme dikleştirme operasyonunun yaklaşık 1 saat sürdüğünü belirten Kul, “60 dakika içerisinde kalıcı olarak dik memelere kavuşuyorsunuz. Bir nevi dıştan kullanmak zorunda kaldığınız sütyeni, biz iç bölgeye yerleştirmiş oluyoruz” diye konuştu. İç sütyenin sentetik bir materyal olmasına karşın vücuda zarar vermediğini vurgulayan Zekeriya Kul, “İç sütyen yaklaşık 40 yıldır tıpta kullanılan sentetik materyalden elde edilmiştir. Aynı sentetik madde kalp cerrahisinde yapay damar teknolojisinde de kullanılıyor” diye konuştu.

Sentetikten elde edilen iç sütyen
Bu yöntemin gebeliğe ya da süt verme fonksiyonlarına da en ufak bir zarar vermediğini dile getiren Op. Dr. Zekeriya Kul, “Gebelik sonrasında göğüsler büyüyüp küçülmesine rağmen memeler dik halini muhafaza ediyor” ifadesini kullandı.