Spor Tipinizi Biliyor Musunuz?

Yaptığımız sağlıklı beslenme önerileri ve diyet seçenekleri hepimizin vücut durumuna göre değişiklik göstermelidir ve bunun yanı sıra seçeceğimiz spor da bizim için önemli olmalıdır. Çünkü her vücut yapısı her sporu kaldıramaz bu yüzden insanların ruh durumları ve vücut şekillerine göre sporları sizler için araştırdık ve işte sporlar;

Su insanı:

Her zaman sakin ve huzurlu olmak… Böyle bir yaşam tarzı size göre değil. Çünkü siz yoğun bir enerji deposuna sahipsiniz ve bütün enerjinizi harcamaya hatta tüm rezervlerinizi sonuna kadar tüketmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Yüzerken vücudunuzda konsantre olmayı seviyor ve tüm kaslarınızın nasıl çalıştığını hissetmeye gayret ediyorsunuz. Suyla uyumlu hareket eden ruhunuzu ve zihninizi dinlendirebilirsiniz.

20121111145939-50077451-me

Doğa insanı:

Size göre fitness merkezleri soğuk, spor salonları ruhsuz, havuzlar ise kasvetli bu nedenle doğada spor yapmayı tercih ediyorsunuz. Dağ yolunda yürümek, yeşil mekânlarda bisiklete binmek tam size göre.

Brown hair woman with headphones jogging

Takım insanı:

Her yerde gösterdiğiniz özelliğiniz olan takım ile hareket etmek, spor yaşamınıza da yansıyor. Çünkü yalnız kalmak size göre değil. Bu yüzden voleybol, tenis gibi sporları tercih ediyorsunuz.

[2]2542008134650_4538

Hepiniz ruh durumunuza göre spor özelliği taşıyorsunuz aslında. Bu yüzden kendinizi tanımalı ve onu göre bir spor seçmelisiniz. Bu sayede hem mutlu olduğunuz yerde bulunur ve hem de istediğiniz bir şeyi yaptığınız için daha sağlıklı ve hızlı kilo verirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Spor ve zayıflama, spor çeşitleri, vücut tipine göre spor, spor seçimleri, hangi sporu yapmalıyım, hangi spor daha çok zayıflatır, sporun yaraları, su sporları, takım sporları, doğa sporları, voleybol, tenis, futbol , dövüş sporları, spor uzmanları, ünlü spor hocaları, ebru şallı, ebru şallı ile pilates