Soğuk havanın dondurucu etkisini günlük çorbalar ile azaltın

Akdenizli lezzetlerin hayat bulduğu mekan Big Plate, 7 güne özel hazırladığı 7 çorbası ile hem soğuk havalara kısa bir mola veriyor hem de hafif bir öğün sunuyor. Big Plate’in menüsündeki sebze deposu çorbalar ile siz de keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Kışın en soğuk günlerini yaşadığımız bu günlerde, içerdiği taze malzemelerin kokusuyla baş döndüren sıcacık bir çorbaya kim “hayır” diyebilir? İstinye Park’ta bulunan Big Plate hafif bir öğün geçirmek isteyenleri zengin çorba çeşitleriyle karşılıyor!

7 güne 7 farklı çorba” anlayışını benimseyen Big Plate’in çorbaları, tamamen doğal malzemelerle hazırlanıyor. Pazartesi günleri sebzelerin enfes birleşimini yansıtan “Dereotlu Kabak Çorbası“nın sunulduğu Big Plate’in salı çorbası “Sarı Mercimek Çorbası“… Çarşamba günleri taze domatesle hazırlanan “Domates Çorbası” misafirlerle buluşurken, perşembe günleri de farklı tadıyla “Balkabağı Çorbası” servis ediliyor. Cuma günleri ise, mercimek, bulgur, maş fasulyesi, firik gibi Anadolu’nun yöresel tatlarını içeren vitamin deposu “Yedi Tahıl Yedi Sebze Çorbası” içinizi ısıtmak için sunuluyor.
Big Plate’te haftasonu keyfi de çorbayla başlıyor. Cumartesi günleri “Mantar Çorbası” bu özel sebzenin lezzetinden hoşlananlar için hazırlanırken; pazar günleri ise taze kırmızı biberle pişirilen “Közlenmiş Biber Çorbası” servis ediliyor. Big Plate’te meraklıları için her gün Fransa’nın geleneksel lezzeti “Soğan Çorbası” da bulunuyor.

Bol vitaminli çorbalarıyla lezzeti sağlıkla buluşturan Big Plate çeşitleriyle, kışı sıcacık geçirmenizi sağlıyor.