Şiddete karşı

Ankara Barosu’nun şiddet mağduru kadın ve çocuklara yönelik başlattığı projede, şiddet gören kadınlar ”444 43 06” numaralı ”Gelincik Hattı”nı arayarak yardım alabilecek.

KADINLAR UNUTULMAYACAK

Ankara Barosu fizyolojik, psikolojik, sosyolojik tacize uğrayan kadın davalarına müdahil olacak ve gözlemci olarak katılacak. Ayşe Paşalı cinayeti gibi olayların bir daha yaşanmaması için ”Unutmadık, unutturmayacağız” sloganlarıyla söz konusu davaların takipçisi olunacak, kadın davaları gündemde tutularak yürütme üzerinde baskı kurulacak.

Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu; ”Biz Ankara Barosu avukatları olarak her gün öldürülen, ırzına geçilen, ezilen, kişiliği yok edilmek istenen baskı altında tutulan, düşüncesini açıklaması en vahşi yöntemlerle engellenen kadınlarımızdan özür diliyoruz” şeklinde konuşan Feyzioğlu, kadınların aslında akıllı ve her türlü zorluğu karşı gelebilecek güce sahip olduğuna işaret etti.

PROJENİN İSMİ “GELİNCİK” ÇÜNKÜ

Feyzioğlu, projenin isminin en sert rüzgarda bile direnen ancak sert bir dokunuşta nazik bedenini toprağa bırakan ”gelincik” çiçeğinden esinlenerek konulduğunu ifade ederek ”Kadınlar da birer gelincik çiçeği gibidir aslında. Şimdi, Türkiye’nin gelincik çiçeklerini düşünen birileri var” dedi.