Sevilen biri olmak için 10 tüyo

İnsanların senden hoşlanmasını sağlayan 10 ipucu! Deneyin, sonuçlarını görün.

Sevimli olun

İnsanın kendisini başkalarına sevdirmesi, kolay kazanılan bir şey değildir. Kişisel olarak gelişmeyi ve değişmeyi gerektirir. Hatta uzun bir sürecin sonunda kazanılabilir. Başkalarının bizi sevmesini istiyorsak öncelikle onlara gülümseyerek yaklaşmalıyız. Samimi ve içten olduğumuzu karşımızdakine belli etmeniz gerekiyor. Etrafınıza gülümseyerek sempatik tavırlarla yaklaşın. Her zaman herkese sevimli görünün.

İyi bir dinleyici olun

Sadece karizmatik, çekici olmak ve insanları eğlendirmek insanları kazanmaya yetmiyor. İnsanlar kendileri hakkında güzel şeyler konuşulmasından hoşlanırlar. Fakat bu da yetmiyor. En etkileyici yol insanları özenli, duyarlı bir şekilde dinleyin. Bu da onlara ilginç ve eğlenceli olduğunu gösteriyor.

Gevezelik yapmadan onlara da hak tanıyın

İnsanlar sizin her şeyinizi bilmek zorunda değiller. Önemli oduğunu düşündüğünüz paylaşmak istediğiniz şeyler olacak ama bunu abartmadan yapmalısınız. İnsanlar gevezelikten hep kendini anlatan kişilerden sıkılırlar. Biraz siz anlattıktan sonra karşınızdakini dinlemeyi bilmelisiniz. Kendinizi unutarak başkalarını düşününüz.

Dikkatle dinlemek duruş pozisyonları

Konuşurken onu dikkatle dinleyiniz. İlgilenen bir dinleyici bulduk mu hepimiz dinletmeyi severiz. Onun için sizinle konuşan kimseye bütün dikkatinizi vermek çok önemli bir husustur. Onlara kendilerinden bahsetme fırsatı verin. Hiçbir şey onu bu derece memnun etmez.

Dedikodudan uzak durun

Size karşı güven duyulmasını istiyorsanız başkaları hakkında konuşup dedikodu yapmayın. Birilerini ispiyonlamaya kalkışmayın. Mesela patronunuza iş arkadaşlarınızın yaptıklarını iyi görünmek için anlatmayın. Bu size ters etki gösterebilir

Başkalarına önemli olduklarını hissettirin

Başkalarına, size nasıl davranılmasını istiyorsanız, öyle davranın.

Hepimiz saygı görmek, samimiyetle takdir edilmek isteriz. Hakkımızda güzel sözler söylenilmesinden hoşlanırız. Önemli birisi olduğumuzun farkedilmesinden mutluluk duyarız. Evet, hepimiz önemli birisi değil miyiz? Herkesle alakadar olmaya çalışın. Kişilere gösterilen ilgi onların hoşuna gider.

Güven duymasını sağlayın

Karşınızdaki kimsenin düşüncelerini sempati ile karşılayın. Düşüncelerine katıldığınızı belli eder gibi görünün. Ona yardımcı olun veya olacağınızdan emin olmasını sağlayın. Ondan beğendiği şeylerle ilgili tavsiyeler edinin. Onun beğendiğiniz yönünü bulup, kendisine bunu söyleyerek ona iltifatta bulunun.

Değerli olduklarını hissettirin

Samimi ve içten görünmek için onlara küçük notlar yazıp verin, sosyal medya üzerinden paylaşın. Önemli günlerini unutmayıp kutlayın. Onlara arada küçük hediyeler alıp önemsediğinizi hissettirin. Mühim birer şahsiyet olduklarını onlara hissettirin ve bunu samimiyetle yapın. Sen benim için değerlisin mesajını verin.

İsimlerini unutmayın

Karşınızdakine ismiyle hitap edin. İsmiyle hitap edilen kişiler daha önemli olduklarını hissederler. İsimlerinin unutulması çoğu insanı rahatsız eder. Önemli hissettirmek ve samimi göstermek için ismiyle hitap edin.