Semizotu ve Havuç Kilo Verdirir mi?

Bazı meyvelerin kilo vermemize destek olduğunu hepimiz biliriz. Özellikle salatalarda sık kullandığımız havuç ve semizotu kilo vermemize destek olur mu? sorusuna karşılık havuç ve semizotunun hem faydalarından hemde kilo verme üzerindeki etkilerinden bahsettik.

Havuç:

Kış aylarının vazgeçilmez sebzeleri arasında yer alan havuç, hem salatalarımızda hem yemeklerimizde rengiyle ve lezzetiyle severek tükettiğimiz bir besindir. Özelliklerini saymakla bitiremeyeceğimiz havuç, başta göz sağlığı açısından zengin bir sebzedir. Bunun dışında mide, bağırsak üzerinde faydalı olan havuç, damar sertliğini ve akciğer kanserini önleme gibi etkilere sahiptir. En doğrusu çiğ olarak tüketilmesi gereken havucu besin değerlerinin yok olmaması nedeniyle çok fazla haşlamadan az haşlayıp tüketebilirsiniz. Havuç, yüksek glisemik besinler arasında yer aldığı için doğru tüketildiğinde sağlıklı besinler arasında yer alır. Sağlıklı beslenmenin kilo vermede büyü etkisi olduğunu biliriz bu nedenle havuç diyet yaparken rahatlıkla kullanabileceğimiz kilo vermenize destek bir sebzedir.

 

Semizotu:

Kanı temizleyen ve idrarı söktüren semizotu, aynı zamanda sinirlere ve beyin yorgunluğuna iyi gelir. Bir diğer özelliğinin böbrekteki kum ya da taşı dökme etkisi olan semizotu, şeker hastalarının susuzluğunu azaltır. Bir diğer kilo vermeye yardımcı sebzelerden biri olan semizotu diğer yeşil yapraklılar gibi lif açısından zengindir ve uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

Bunun dışında;

– Brokoli

– Kabak

– Ispanak

– Enginar

– Bezelye

– Pırasa

– Fasulye hem uzun süre sizi tok tutan hemde lif açısından zengin sebzeler olması nedeniyle, yapılan diyet etkili olacak ve birçok özellikleri ile sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Diyetinizi daha etkili hale getirmeniz için; bol bol sıvı tüketerek ve spor ya da egzersizler yaparak destek almanız kısa sürede daha çabuk kilo vermenize yardımcı olur.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

havuç, semizotu, havucun özellikleri, semizotu özellikleri, havuç kilo verdirir mi, semizotu kilo verdirir mi, diyet, sağlıklı beslenme, diyet önerileri, kilo vermeye yardımcı sebzeler, kilo vermeye yardımcı besinler, sağlıklı nasıl kilo verilir