Sağlıklı ve Zinde olmanın Püf noktaları

sağlıklı yaşam

Bir çok kişinin sıklıkla yaptığı yanlışlar sebebi ile iş hayatı ve gündelik hayatı stresli ve verimsiz geçmektedir. Bunun tüm sebebi sağlıksız bir yaşam biçimidir. Bazı yapılması gereken doğru yöntemler ile güne mükemmel başlamak mümkündür. Geç uyumak ve sabah erken kalkmak zorunda kalan bir insan yataktan çıkmak istemez, aklından dünyalarca işe veya gitmesi gereken yere gitmemek için bahane üretir. Bu süre içerisin de zamanın da geçmesi ile kişi geç kalacağının farkına varır ve apar topar hazırlanarak kahvaltı etmeden stresli bir yolculuğa başlar. İşte tüm bunları bazı verimsizlik ve sağlık sorunları yarattığını biliyor muydunuz?

 

Sabah mutlaka kahvaltı yapılmalı ve evden çıkmadan 1 saat önce uyanılmalıdır. Uyandıktan sonra kasların gevşetilmesi için 20 saniyelik bir esneme işlemi ile güne başlamaya hazır hissedebilirsiniz. Uyandıktan hemen sonra bir bardak ılık su içmeniz beyninizin daha hızlı açılmasına ve çalışmasına fayda sağlayacaktır. Mutlaka kahvaltı yapılması gerekildiği gibi en kahvaltı zamanı 1 saatten fazla uzamamalıdır. Kahvaltı da meyve tüketmek çok faydalı ve sağlıklıdır. Bu da küçük bir not olarak düşülebilir.

Kahvaltılarınızı yaptınız duşunuzu aldınız ve artı evden çıkmaya hazırsınız. O gün çok farklı olacak sağlıklı ve zinde bir gün geçireceksiniz. Çünkü uyanma evresini çoktan aşmış, vücudunuzun düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamışsınız. Artık Sağlıksız ve zinde olmanızı engelleyecek bir durum söz konusu değildir. İş hayatınız da ve okul hayatınız da kısa süre de bir çok olumlu gelişmenin olduğunu göreceksiniz. Bizlere bu yaşadığınız tecrübeleri yazarak diğer kullanıcıların da bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.