Rihanna’nın beş faktör diyeti

Ünlü yıldız aldığı kiloları bu diyet programına uyarak verdiğini dile getirirken yemek yemekten de geri kalmadığının altını çizdi. İşte Rihanna’nın kısa zamanda zayıflamak için uyguladığı 5 faktör diyeti prensipleri…

ABD’de katıldığı bir radyo programında, 5 faktör diyeti sayesinde fazla kilolarını nasıl verdiğini açıklayan yıldız isim, bir hayli kilo verdiğinin altını çizdi.

Rihanna’nın özel diyetine göre; gün içince en az 5 defa yemek yemek ve haftanın 5 günü 5 dakika egzersiz yapmak birinci kural. Rihanna, beş haftada da sadece beş gün boyunca spordan kaytarabiliyor.

Hollywood’da birçok ünlü yıldızın yaşam koçu ve antrenörü olan Harley Pasternak’ın hazırladığı diyette bilinmesi gereken 5 nokta bulunuyor!
5 faktör diyeti bu 5 ana prensibe göre hazırlanmış bir diyet programıdır. Diyet programının dayandığı formülü; günde 5 öğün, her yemekte 5 kriter izlemek, yemeklerde 5 malzeme kullanmak, günde 5 dakikadan haftalık 25 dakika egzersiz yapmak ve istenilen herhangi bir günde de kaçamak hakkı bulunuyor.

Peki diyetin temel prensipleri arasında yer alan 5 öğünde olması gerekenler nelerdir?

2 porsiyon düşük yağlı zengin protein3 porsiyon karbonhidrat4 porsiyon lif1 porsiyon sağlıklı yağ tüketimi ve şeker içermeyen sıvılardır.Pazar günleri 5 öğün halinde sevilen yiyecekler tüketilir.

Kahvaltı: diyet programın en önemli öğünüdür. Tahıllı besinler, lifler, yumurta, taze meyve, beyaz peynir ve yoğurt örnek besinlerdir.
Ara öğün: Sarısı az beyazı fazla hazırlanmış bir omlet tabağı yanıdna elma, tarçın vb. zenginleştirilmiş tahıl gevreği
Öğlen: Yoğurtlu yulaf ezmesi, salata, esmer ekmekle hazırlanmış sandviçler, pizza ya da pilav
Ara öğün: Ara öğünde çorba ya da salata iyi bir tercihtir.
Akşam: Tavuk, kırmızı et, sebze, pirinç, patates, brokoli, ıspanak ve karnabahar gibi sebze yemekleri