Parçalanmış ceset üniversiteli Sema’ya ait

Bursa’da bacakları kesik halde bulunan cesedin Sema Karakoca’ya ait olduğu ortaya çıktı. Baba ‘Kızımız değil’ derken ardından çağrılan anne kızını teşhis ettiğini savcılığa söyledi

”Bizim kızımız değil”

Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi’nde bulunan, iki bacağı kalça hizasından kesilmiş genç kadın cesedi, Bursa polisini alarma geçirdi. Yaklaşık 15 gün önce kaybolan Uludağ Üniversitesi öğrencisi Sema Karakoca üzerinde yoğunlaşan polis, önceki gün Ankara’da oturan aileyi Bursa’ya teşhis için davet etmişti. Amca Menderes Karakoca ve baba Mehmet Ali Karakoca, Bursa Adli Tıp Kurumu’nda cesedi teşhise geldikten sonra ‘Bu bizim kızımız değil’ açıklamasında bulunmuşlardı. Bunun üzerine savcılık baba Karakoca’dan DNA testi için örnek almıştı.

Annenin en zor anı

Cumhuriyet Savcısı cesedin Sema Karakoca’ya çok benzemesi üzerine ısrarlı tutumunu sürdürdü ve önceki gün teşhise gelmeyen anne Emine Karakoca’yı dün Bursa’ya davet etti. Öğle saatlerinde Bursa’ya gelen anne Karakoca, Bursa Adli Tıp Kurumu morgundaki teşhisinden sonra gazetecilere ‘Benim kızım değil’ dedi. Ancak anne Karakoca savcı ile yaptığı görüşmede ‘Ceset kızım Sema’ya ait’ dedi. Ceset önceki gün bulunduktan sonra jandarma ve polis özel bir ekip kurdu. Karakoca’nın kim tarafından öldürüldüğünün belirlenmesi için çalışan jandarma ekipleri, aileyi teşhise çağırmanın yanı sıra, Sema’nın arkadaşları ile de temasa geçti.

Jandarma katili arıyor

14 Şubat’ta Sevgililer Günü’nü kutlayan Sema’nın en son 16 Şubat’ta arkadaşları tarafından kendisi için düzenlenen doğum günü partisine katılmadığını tespit eden jandarma, sevgilisi ile tartışıp tartışmadığını da araştırmaya başladı. Sema’nın kaybolduğu gün bankadan para çektiğini belirleyen Jandarma, cinayeti aydınlatmak için tüm detayları ve güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Polis ve jandarma şimdi özel ekiplerle Sema’nın kim tarafından öldürüldüğünü aydınlatmak için gece gündüz çalışıyor.