Okul alışverişinin en iyi 10 adresi

1. Nezih Kırtasiye / İSTANBUL
2. Notebook / İSTANBUL
3. Kabalcı / İSTANBUL
4. D&R / İSTANBUL
5. Mert Kırtasiye / ANKARA
6. Kemeraltı Çarşısı / İZMİR
7. Kitapsan / ADANA
8. Turuncu Kırtasiye / ANTALYA
9. Toyzz Shop / İSTANBUL
10. Panel Kırtasiye / İSTANBUL

NEZİH

Özel taksit kampanyaları
1970’de Şaşkınbakkal Bağdat Caddesi’nde ilk şubesi açıldı. Toplam sekiz şubesi olan kitabevinin yedi şubesi İstanbul’da, biri de Ankara’da. Kitap, film, dergi, müzik, oyun, oyuncak, elektronik, hediyelik, hobi ve kırtasiye malzemeleri kategorilerinde 60 bin ürüne sahip. Kurşun kalemler 50 kuruş, silgilerse 30 kuruş. Beslenme çantası 29, defterlerse 1 lirada başlayan fiyatlarla. Okul sezonu için bankalar özel taksit kampanyaları uyguluyor. İnternet satışı yapılmıyor.
Tel: 0216 634 72 72

NOTEBOOK

İnternet alışverişi mümkün
İlk şubesi 2006’da Cevahir’de açılan kırtasiyenin dördü İstanbul’da, biri Bursa’da olmak üzere beş şubesi var. Altıncı şubesi de bu ay İstanbul Akbatı’da açılacak. Kırtasiye, oyuncak, çanta, hediyelik, hobi ve sanatsal ürünlerden oluşan 25 bin civarında ürün kalemine sahip. Özel kampanyaları var, çantaları hepsi pastel boya hediyeli. 100 liranın üzerinde alışveriş yapanlara 12 liralık kırtasiye seti 5 lira. Oyun hamurlarında da 2. ürün yüzde 50 indirimli. İnternet alışverişi için de farklı kampanyalar düzenliyorlar.
www.notebookkirtasiye.com

KABALCI

Kart sahipleri avantajlı
Beşiktaş’ta 1993’te açıldı, Bakırköy’de de şubesi var. Yaklaşık 200 bin ürünün satışı yapılıyor. Kırtasiye malzemelerinin yanı sıra oyuncak, hediyelik, müzik, film, oyun, bilgisayar-elektronik ve hobi malzemeleri de var. Kırtasiye fiyatları 50 kuruştan başlıyor. Kabalcı Kart müşterilerine sürekli yüzde 5-10 indirim uygulayan kitabevinde, okul sezonuna özel yüzde 20-50 oranında indirimler var. İnternetten müzik, film ve kitap satışı yapılıyor.
www.kabalci.com.tr

D&R

Tam 109 yerde var
22 ilde toplamda 109 mağazası bulunuyor. 100 binden fazla ürün çeşidi bulunan mağazada; kırtasiye ürünlerinin yanı sıra müzik, kitap, film, dergi, bilgisayar ve konsol oyunları, konsollar, elektronik, hediyelik eşya, oyun ve oyuncaklar da bulunuyor. Okul döneminde Maximum kartla yapılan 100 liralık alışverişler 10 liralık maxipuan kazandırıyor. İnternetten de satış yapılıyor.
www.dr.com.tr

MERT KIRTASİYE

Başka şubesi yok
Çankaya’da 1992’de açılan kırtasiyenin başka şubesi yok. Mert Copy Center’ı da bünyesinde bulunduran kırtasiyede ofis, hobi, kırtasiye ve baskı malzemeleri satılıyor. 200 bin ürüne sahip. Defterler 75 kuruş-20 lira arasında. Her dönem farklı sektörlerde kampanyaları mevcut. 100 lira üzerindeki alışverişlerde yüzde 10 indirim uygulanıyor.
Tel: 0312 468 30 97

KEMERALTI ÇARŞISI

Okul kıyafetleri de satılıyor
Tarihi 1600’lere dayanan ve Konak’taki çarşı ‘İzmir’in Kapalıçarşı’sı olarak anılıyor. Adını ana cadde boyunca aralıklarla yer alan ‘arasta’ isimli kemerlerden alıyor. İçinde modern iş merkezleri, kafeteryalar, sinemalar ve mağazalar var. Okul alışverişi için İzmir’deki en önemli noktalardan olan çarşıda kırtasiye malzemelerinin yanı sıra önlük, pantolon ve yaka gibi okul kıyafetleri de bulmak mümkün.

KİTAPSAN

Her ay farklı indirim
Adana, Mersin, Konya, İzmir ve İstanbul’da 13 şubesi var. Kırtasiye, kitap, multimedya, müzik, hediyelik eşya, hobi malzemeleri, oyuncak, yerli yabancı yayınlar ve sınavlara hazırlık kaynak ve test kitapları bulunuyor ve her ay farklı bir reyon için indirim uyguluyor. Stoklarında 175 bin ürün var. Farklı ödeme koşulları sunuluyor. Sanal mağazasında online satış yapıyor.
www.kitapsan.com.tr

TURUNCU KIRTASİYE

Performans ödevine danışmanlık
Başka şubesi bulunmayan mağazada 8 bin 500, stoklarındaysa 100 bine yakın ürün var. Kitap, kırtasiye, ofis, hobi malzemeleri, maket araçları bulmak mümkün. Öğrencilerin performans ödevleri için danışmanlık yapıp yardımda bulunuyorlar. Online satış yapılmıyor fakat telefon veya internetten verilen siparişler Antalya sınırlarında teslim ediliyor.
www.turuncukirtasiye.com

TOYZZ SHOP

Hem oyuncakçı hem kırtasiye
Akmerkez’de 2001 yılında kurulan mağazanın 21 ilde 71 şubesi bulunuyor. Eylül’de de Diyarbakır Ninova’da bir şubesi açılacak. Oyuncak mağazası olarak kurulmasına rağmen, içinde hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik oyuncak, hediyelik, kırtasiye ve okul malzemeleri bulunuyor. İnternetten alışveriş imkanı da sunuluyor.
www.toyzzshop.com

PANEL

Müşterisi özel okullar
Kozyatağı’ndaki mağazanın başka şubesi yok. Tek katta 950 metrekare bir alana yayılan kırtasiyede alışveriş arabaları kullanılıyor. Özel okul müşterisine hitap ediyor, ünlü markaları bulunduruyor. 100 liraya 10 liralık hediye çekinin verildiği ve Panelkart sahiplerine yüzde 3 para puan kazandıran bir kampanyaları var. Online alışveriş mümkün.
www.panelkirtasiye.com