Ödüllü çaydanlık dünya turunda

Korkmaz, Esta Çaydanlık Takımı ile layık görüldüğü Red Dot Design 2011 ödülünü geçtiğimiz hafta Almanya’nın Essen şehrindeki ünlü Aalto Tiyatrosu’nda düzenlenen törende aldı.

Esta Çaydanlık Takımı ile birlikte ödül alan diğer tasarımlar, Essen kentindeki Red Dot müzesinde sergilendikten sonra dünya turnesine çıkacak. Gezici müze, sırasıyla Tokyo, Moskova, Singapur, Dubai, Kore ve Hong Kong’daki tasarım meraklılarının ilgisine sunulacak.

16 AYDA TAMAMLANDI

Korkmaz Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Korkmaz, dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden birini kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Esta Çaydanlık Takımı’nı tasarımından üretimine yaklaşık 16 ayda tamamladıklarını ve toplamda 250 bin dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Korkmaz, “Tasarımın gücüne ve yarattığı farka çok inanıyoruz. Günümüzde ürünler salt fonksiyonlarıyla değerlendirilmiyor. Bunun yanında her ürünün kendine özgü bir ruhu ve tarzı olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle 2009 yılından bu yana mutfak eşyalarında yeni bir çizgi oluşturduk. Ülkemizin önde gelen tasarımcılarıyla işbirliği yaparak bu alanda yalnızca Türkiye’de değil uluslar arası pazarlarda da büyük beğeni ve ilgi ile karşılanmaya başladık. Bunun bir sonucu olarak da dünyanın en saygın tasarım yarışmasında ödüle layık görülmüş olmanın gururunu yaşıyoruz. Esta’nın başarısının verdiği cesaretle tasarım çalışmalarımıza daha da ağırlık vermeyi planlıyoruz. Umarız daha nice saygın tasarım ödülü ülkemize getiririz.” diye konuştu.