Murat Boz bu vücudu 5 ayda yaptı

-Spor ve beslenmede olağandışı bir döneme girdim. Ama aslında çocukluğumdan beri sporla iç içe oldum. Ortaokulda uzun süre basketbol oynadım. Sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin futbol takımında sol bek oynadım. Sonra tenise merak sardım. Hatta bir ara öyle abarttım ki sakatlanıp ara vermek zorunda kaldım.
-Son beş aydır yoğun bir antrenman ve beslenme temposundaydım. Böyle bir vücuda sahip olmak için sadece antrenman yetmiyor. “Ben de spor yapıyorum, niye olmuyor?” diyenlere önemli püf noktasının beslenme olduğunu belirtmeliyim. Bu fotoğraf çekiminden önceki bir ayda yediğim karbonhidrat oranını yüzde 70 oranında kestim. Yağdan ve tuzdan tamamen uzak durdum. Bu da sonuca ulaşmamda yardımcı oldu.
– Genel olarak protein ağırlıklı beslenme programı yapıldı. Kasların gelişimi açısından en önemli faktör protein. Son aylarda et ve balık en fazla tükettiğim yiyeceklerdi. Kaliteli karbonhidratlar da enerji vermesi açısından tükettiğim diğer besinler. Özellikle yağsız ve tuzsuz pirinç lapası.

– Birçok erkek düzenli spor yapıp hedefe ulaşmak konusunda bir noktada motivasyon sıkıntısı yaşıyor. Ama ben yıllardır spor yaptığım için bu sıkıntıyı yaşamadım. Spor yapmaktan her zaman büyük keyif almışımdır. Spor yapan insana, günlük yorgunluk vız gelir.