Miranda Kerr’in egzersiz programı

Yüzüklerin Efendisi“nde Legolas’ı canlandıran ünlü aktör Orlando Bloom’la evli olan Miranda Kerr ünlü olma yolundaki ilk adımlarını 13 yaşında atmış. Düzenli olan spor yapan Miranda Kerr, özel çalıştırıcıyla çalışmayı tercih ediyor. Çalıştırıcısı Justin Gelband, ona yoga, koşu, boks ve başka çeşitli kardiyo egzersizlerini de içeren özel bir program hazırlamış. Miranda Kerr’in programı ve beslenme düzeni, mesleği olan süper modelliğin gerektirdiği kadınsı, sıkı ve yumuşak hatları koruyacak biçimde hazırlanmış.

Hafta da 3-4 gün spor yapan Miranda Kerr, egzersizlerine genelde 15 dakikalık bir kardiyo çalışmasıyla başlıyor. Sonrasında düşük ağırlıklarla ağırlık çalışan model, hafta sonları da yüzmeyi tercih ediyor. Bunların dışında bisiklet sürmeyi ve boks antrenmanlarını seven miranda Kerr bunları ya egzersizlerinin bir parçası olarak ya da hafta sonu yapmayı tercih ediyor.

İşte Miranda Kerr’in egzersiz programından bir örnek;
– Tek bacak diz çökme, 15 tekrar- Temel aerobik hareketleri, 50 tekrar- Şınav, 12 tekrar- Arkaya doğru bacak kaldırma, 20 tekrar- Takım atma (burpees), 10 tekrar- Çömelme-sıçrama (squat-jump), 12 tekrar- Karın kalası, 30 saniye- Dizleri karna çekiş, 30 tekrar

Miranda Kerr de, beslenmesinde proteine ağırlık verenlerden. Yağları, çok az miktarda tüketiyor ve sağlıklı olarak bilinen gıdaların içerdiği yağları tercih ediyor. Yediği yemeklerin çoğuna pişirme sırasında yağ eklenmesini tercih etmiyor. Bu yüzden de ızgara, haşlama veya buğulama gibi pişirme yöntemlerini tercih ediyor.

Gün içinde ve spor sonrasında bitkin düşmemek için çok az miktarda karbonhidrat tüketmeyi de ihmal etmeyen Kerr, onları da doğal kaynaklardan alıyor. Karbonhidrat ihtiyacını gidermek için yalnızca sebze ve meyvelere güveniyor. Miranda Kerr de spor ve beslenme programını düzenlemesi için kendini uzman ellere teslim edenlerden.