Michael Jackson’ın annesi Katherine Jackson

Dokuz çocuklu bir ailenin yedinci üyesi olarak dünyaya gelen sanatçının tam adı, Michael Joseph Jackson’dır. Şarkıcının fabrika işçisi olan babası, Joseph Jackson, müziğe tutku derecesinde bağlıydı ve boş zamanlarında gitar çalıyordu. Eşi Katherine (Scruse) Jackson ile evlenip kalabalık bir aile haline geldikten sonra, bu ilgisini çocuklarına da aşıladı.

Katherine Jackson, çocuklarının The Jackson 5 dönemi başta olmak üzere devamlı olarak evlatlarının arkasında yer almıştır. Çocuklarını sokaklardan korumak için önceden çalıştığı halde ev hanımı oldu. Katherine oğlu Michael’ın yeteneğini ilk keşfedendi.

Michael 4 yaşındayken radyo ile birlikte şarkı söyleyip, ritme ayak uydurup dans ediyordu. Bunu eşine anlatmaya çalıştığında onu bir köşede azarladı. Joe Jackson, Michael’in yeteneğini annesiden 3 yıl sonra 7 yaşındak keşfedebilecekti. İki yaşında grubun ikinci vokali olan Michael, annesi tarafından hep desteklendi. Katherine çocuklarının müzik grubunun kostümlerini kendi hazırladı.

Michael Jackson, her zaman annesinin onun solo kariyerini desteklediği ve ona minnet olduğunu söyledi. Çocuklarının kariyerini olumlu etkileyen Katherine 1985 yılında yılın annesi seçilmişti.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN >>