Mersin’de töre cinayeti

Mersin’de evden kaçtığı öne sürülen genç kızın cesedi, boğazı kesilmiş ve bıçaklanmış olarak bulundu. Töre cinayeti olduğu iddia edilen olayla ilgili genç kızın anne ve babasının da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Merkez Mezitli ilçesi Viranşehir sahilindeki bir menfezin altında bıçaklanmış ve boğazı kesilmiş genç kıza ait ceset bulundu.

Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin morguna kaldırılan cesedin 3 Şubatta Güneş Mahallesi’ndeki evinden ”Bakkala gidiyorum” diyerek ayrılan ve dönmeyen 19 yaşındaki Hatice F’ye ait olduğunu belirledi.

Bir süre önce Muş’tan Mersin’e göç ettiği belirtilen ailenin kızlarının kayıp olduğu yönünde de Siteler Polis Merkezi’ne 4 Şubat’ta başvurduğu öğrenildi.

Cinayet zanlısı ağabeyi olabilir

Soruşturmayı derinleştiren polis, ifadesine başvurduğu aile fertlerinden genç kızın ağabeyi M.F’ye ulaşamadı. Çalışmalarını ağabey üzerinde yoğunlaştıran ekipler, ağabeyin daha önce Mezitli ilçesinde Hatice F’yi görmesinin ardından adı açıklanmayan erkekle yaşadığı eve ziyarete gittiğini, bir süre sonra da kız kardeşiyle sahilde yürüşe çıktığını, daha sonra ise genç kadına ve ağabeye ulaşılamadığını belirledi.

Polis ekipleri, cinayet zanlısı olduğu iddia edilen M.F’nin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Töre cinayeti olabilir

Genç kızın babası L.F., annesi S.F., ablası S.F. ile genç kızın can güvenliği nedeniyle ismi gizli tutulan, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının yanı sıra aralarında diğer aile fertlerinin de bulunduğu 11 kişiyi gözaltına aldı.

Cenazeye sahip çıkan olmadığı, bu nedenle bir grup kadının cenazeyi Güneykent Mezarlığı’nda toprağa verdiği bildirildi.

Olayın ”töre cinayeti” olduğu ileri sürüldü.