Mayo Klinik Diyetle Kilolara Veda Et!

obezite-diyeti-187B-C132-4473Son yıllar da trend, popüler diyetleri takip etmek oldu veya yaşam koçlarının en popüler diyetleriyle yatar kalkar olduk tabi herkese uygun olması ve maliyet uygunluğu nedeniyle  bu diyetlerin uygulanması ve sonuç vermesi çok da kolay oluyor yalnız bunları yaparken tabi ki yine dikkat edilmesi gereken tek nokta sağlık açısından bir probleminiz olmaması yoksa hiçbir sorun teşkil etmiyor ama yine de içim rahat etsin diyorsanız bir uzmana da bu gibi diyetleri sorabilirsiniz.

Şu günlerin en popüler diyetleri arasında mayo klinik diyeti de yer alıyor biz de sizin için bu diyeti araştırdık nasıl uygulanması gerektiğine yer vermek istedik ve işte mayo klinik diyeti ve yapılması gerekenler:

Bu diyet ile 2-2,5 ayda 24 kilo kadar kilo verebilirsiniz bu süre dolduktan sonra bu diyete devam etmemelisiniz.

Uygulamalar: öğünlerde doyana kadar yiyebilirsiniz yani daha fazla yiyemeceğinizi hissedene dek. Yalnız diyette belirtilen her şeyi mutlaka yiyin. Çünkü yağı yakan özellikle belirtilen bu besin karışımıdır ve yağ yakma işlemini başlatan greyfurttur. Kahveyi azaltın, kahve insülin direncini etkiler ve yanma işlemini engeller, yemek zamanında bir fincan içerek sınırlamaya çalışın. Öğün aralarında yemeyin eğer listenizdeki besinlerin tamamını yerseniz acıkmadığınızı göreceksiniz.

Yasak Listesi: soğan(kırmızı soğan yenebilir)patates, kereviz, pirinç, arpa, makarna, Meksika yemekleri, bezelye, mısır, kuru fasulye, muz, kuru meyveler, bal, mısır unu, nişasta ve kafein içeren besinler.

Yiyebilecekleriniz: kırmızı soğan, kırmızı dolmalık biber, turp, salatalık, brokoli, ıspanak, lahana, marul, domates ve diyet ve kafeinsiz olduğu sürece istediğiniz meşrubatı içebilirsiniz.

Bu diyet yağ yapan lipit oluşumuna sebep olan şeker ve nişastanın kesinlikle tüketilmediği bir diyettir yağın kendisi yağ yapmaz ve yağın yanmasına yardımcı olur bu nedenlerle yemeklerde tereyağı kullanabilirsiniz. Ancak tatlı, ekmek ve beyaz sebzeler ya da tatlı patates yememelisiniz. Et, salata ve sebzelerin porsiyonlarını 2 ya da 3 katına çıkarabilirsiniz. İyice doyana kadar yiyin ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo verirsiniz ilk 10 günde 4,5 kilo verebilirsiniz. İşte diyet listesi:

Mutlaka su için.

Kahvaltı: Yarım greyfurt ya da suyu en az 2 yumurta istediğiniz şekilde pişirebilirsiniz, en az 2 dilim pastırma, çay, su.

Öğle: Yarım greyfurt ya da suyu, salata (istediğiniz sosu koyabilirsiniz)et, balık veya tavuk ama ekmek yok, su.

Akşam: yarım greyfurt ya da suyu, et (istediğiniz gibi pişirebilirsiniz ve istediğiniz balıkla değiştirebilirsiniz),sebze(herhangi bir yeşil ya da sarı sebzeyi istediğiniz yağ ile pişirebilirsiniz ya da salata olarak tüketebilirsiniz, çay ya da su.

Yatmadan önce: 1 bardak domates suyu ya da yağsız süt.