Masa başı çalışanına yeşil çaylı çözüm

Masa başında çalışanların beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyaran Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Duygu Deniz, yeşil çay önerisinde bulundu.

Masa başında hareketsizlikten ve sürekli atıştırma hissinden dolayı kolay kilo alınabileceğini kaydeden Deniz, 3 öğünün düzenli alınmasıyla bu sorunun hafife indirileceğini söyledi.

“MEYVE, SÜT, YOĞURT YENMELİ”

Deniz “Masa başı çalışanlarda genelde hareketsiz kalır. Özellikle sabah, akşam, öğle öğünlerini yedikleri zaman sürekli bilgisayarla uğraşıyorlarsa veya sürekli masa başında yaptıkları işlerle beraber, atıştırmalık yüksek kalorili yiyecekler kullanıyorlarsa bunlar kiloya neden olur. Birey , eğer kilo vermeyi de hedefliyorsa, en sağlıklı ara öğün grubu meyve, süt ve yoğurt grubudur. Bu gruptan beslenmeleri ve kullanmaları faydalı olur” dedi.

Bitki çaylarının özellikle yeşil çayın sindirim de çok etkili olduğunu belirten Deniz “Bunun dışında bitki çaylarından yararlanılabilir. Yeşil çay , metabolizmayı hızlandırırken, yağ yakımını tetikler. Yeşil çayın, diyet ve sporla beraber yağ yakımını etkilediği araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Gün içerisinde 5 fincana kadar yeşil çay içmek, bireyin, kilo vermesine de destek olacaktır” diye konuştu.