Manken diyeti ile zayıflayın

Mankenler genellikle çok az kalori içeren bir diyet uygulamaktadırlar. Bu diyeti hayatları boyunca beslenme alışkanlığı olarak kazanmışlardır. Doyurucu ve az kalori içeren bu diyet şu şekilde uygulanmaktadır:

Manken Diyeti 1.GÜN

Kahvaltıda kurutulmuş meyvelerin yanı sıra ezilmiş yulafın suda kaynatılmasıyla elde edilen yulaf lapası yiyiniz. İçecek olarak süt tercih ediniz. Öğlen yemeğinde mercimek çorbası, yulaflı kek ve c vitamini bakımından zengin bir salata yiyiniz. Akşam vakti ise sebze yemeklerini tercih ediniz. Bu yemeklerde yağdan ve tuzdan olabildiğince kaçınınız. Bu yemeğin yanında pilav da yiyebilirsiniz.

Manken Diyeti 2.GÜN

Kahvaltıda bol miktarda meyve veya sebze yiyiniz. Öğlen yemeğinde sevdiğiniz sebzeleri haşlayarak ve az yağ katarak kendinize göre bir yemek hazırlayın. Akşam yemeğinde ise pirinç veya mercimek çorbası yanında etsiz olarak hazırlanan türlü yiyebilirsiniz.

Manken Diyeti 3.GÜN

İlk gün yaptığınız yulaf lapasına biraz bal ekleyerek kahvaltı yapınız. Öğlen yemeğinde ise ikinci gün de yemiş olduğunuz sebze yemeğine yoğurt ekleyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise haşlanmış sebzelerin yanında fırında patates yiyebilir, yemek sonrası istediğiniz kadar meyve tüketebilirsiniz.

Manken Diyeti 4.GÜN

Kızartılmış ekmek ve yanında doğal balla kahvaltınız yapınız ve öğlen yemeğinde mercimek ya da sebze çorbası tüketin. Akşam ise üzerine yağsız sos hazırlayabileceğiniz kızartılmış sebze yiyebilirsiniz. Bu tarz bir diyet listenizi beslenme alışkanlığıyla değiştirdiğiniz anda sizde hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.