Makyaj Yaparken Bu Hatalara Dikkat!

makyajic_81456120351ecbfed9ed60Kadınlar ne çok severiz bakımı, güzelliği ve güzellik ve bakım için çok paralar harcarız bazen, ama makyaj yaparken de bazı dikkat edilmesi gereken kurallar vardır çünkü makyaj ve güzellik uğruna da kaş yaparken göz çıkarmayalım ve bunun için yapılan 5 makyaj hatasını sizler için hazırladık:

Sabah kalkıp aynaya baktığınız da karşılaştığınız yorgun yüzden kurtulmanın en kolay yolu şudur ki; makyaj. Sadece yorgunluktan kurtulmakla kalmayıp kendinizi iyi hissetmek ve güzelliğinizi ortaya çıkarmak için en güzel yoldur ama söylediğimiz gibi yapılan hatalar ile güzel görünmek yerine tamamen kötü de görünebilirsiniz. Örneğin:

Eyeliner gözleri küçük gösteriyor buradaki hata Eyeliner’ı hem üst hem alt kirpik diplerinize kalın bir şekilde sürüyor olmanız ve yapmanız gereken göz makyajında üstü kirpiklerinize odaklanmanızdır. İstediğiniz iri göz etkisini yaratabilirsiniz. Kalemi veya Eyeliner’ı içten dışa doğru belirgin bir şekilde çekin.

Dudaklarınızın etrafında halkalanma oluyor ise ya dudak kaleminiz fazla koyu ya da rujunuz dudak kaleminizden daha çabuk siliniyor ama dudağınıza yakın bir renkte dudak kalemi kullanırsanız ve dudak kalemi dıştan içe doğru sürerseniz bu sorun yaşamazsınız.

Yüzünüzün rengiyle boynunuzun rengi farklı tonlarda mı? Fondöteninizin rengini yanlış seçmişsiniz demektir. Bunun için boyun ve yüz bölgenize tam uyum sağlayacak fondöteni bulmanız gerekmektedir ve bunun için kaliteli bir ürün seçip aldığınız yerdeki uzmanlardan yardım da alabilirsiniz.

Kirpikleriniz topak topak mı oluyor ya çok fazla rimel sürüyorsunuz yada kuruduğu için düzgün sürülemiyor fazla boyayı tüpün içerisine doğru sıyırın ve iki kat rimel sürmek yeterli olacaktır ve kirpiğinize yapışan o parçaları da kirpik tarağıyla tarayarak temizleyin.

Yanaklarınızda kırmızı çizgiler oluşuyorsa çok fazla allığı yanlış yere sürüyorsunuz demektir, allığın içerisindeki küçük fırçayla sakın sürme işlemini gerçekleştirmeyin kocaman bir allık fırçası alın ve fazlalıkları silkeleyip peynir deyip allığı doğrudan elmacık kemiklerinize sürün.