Maçoluk tarih mi oluyor

Yapılan son araştırmalara göre kadınların maço erkeklere olan ilgisi sona ermek üzere. Bir zamanların en ilgi çeken özelliği olan “maçoluk” artık eskisi kadar da popüler değil. Efemine erkeklerin giderek kadınların gözdesi haline gelmesi de bu durumun en büyük kanıtı.

Ekonomik kaygıların artması sebebiyle kadınların güvenilir, sağlıklı ve anlayışlı eş partner aramaları da kaçınılmaz oluyor. Ankete katılan çoğu kadının “iyi babalık özellikleri” aradığını belirtirken nazik, anlayışlı ve sakin kişileri tercih etmek istediklerini söylemeleri gözden kaçmadı.

SAKİN ERKEKLERE YÖNELİYORLAR

Avusturalyalı araştırmacılar “Artan ekonomik kaygılar ve sıkıntılı zamanlar sebebiyle, zor günlerde sakin kalma isteği kadınları sakin erkeklere yönlendiriyor” derken, sağlık açısından kaygılı olan kadınların ise “maço” diye tabir edilen sert, maskülen erkeklere yöneldiğini söyledi. Bunun sebebi ise maskülenliğin, sağlıklı genlerin işareti olarak görülmesi.

TERCİHLER DEĞİŞİYOR

Kadınlar çevrelerinde olan değişikliklere kayıtsız kalamıyor. Çevre çok hızlı değiştiği için de kendilerini adapte edebilmek için tercihlerini de değiştiriyorlar” diyen araştırmacılar, bunun sonucunda da maçoluğun giderek popülerliğini kaybetmesinin kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.