Light Beslenmeyi Alışkanlık Haline Getirin!

Organik-Life-Yesil-Kahve_13629_1Beslenme bozuklukları bizlere aşırı kilo alımı olarak dönüş yapabiliyor. Bugün gelinen noktada hemen hepimiz aldığımız kilolardan rahatsızız ve bunun önüne geçmek için çeşitli yöntemler deniyoruz. İlk olarak aklımıza gelen tabi ki diyet yapmak oluyor. Kilo almak için birkaç lokma daha fazla yemek yeterli olurken, vermek istediğimizde aynı durumun söz konusu olmaması kısa süre içerisinde o diyeti de uygulamayı bırakarak hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalmamıza neden oluyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için diyet yapmayı değil, light bir yaşamı alışkanlık haline getirmeyi tercih etmelisiniz.

Birkaç kilodan daha fazla fazlalığa sahipseniz sadece light besleniyor olmanız da kilo vermenizi sağlamayacaktır. Tabi ki bunu sporla desteklemeniz gerekiyor. Spor yapmaya alışmak için ise dilerseniz yürüyüş yapmaya başlayarak bünyenizi alıştırmaya başlayabilirsiniz. Sabah her zamankinden yarım saat önce uyanıp tempolu bir yürüyüş yapabilir, yeşil kahve gibi destekler sayesinde de kısa sürede kilo vermeye başlayabilirsiniz. Sabah açık hava sporu kardio çalışması için de etkili olacağından kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Kilo alımının önüne geçmek için kısa mesafeleri yürüyerek gitmeyi tercih etmeli ve asansör yerine merdivenleri tercih ederek kendinize kilo verme adına şans tanımalısınız. Bunlar her ne kadar küçük etkenler gibi görülse de, hareket her zaman metabolizmanızı tembellikten kurtarabilecek bir unsurdur. Yeşil kahve zayıflama konusunda iyi bir yardımcı olacağından düzenli spor ve diyetin yanı sıra yeşil kahve çayı tüketimi gerçekleştirmeniz de beklentilerinize cevap verebilir.

yesil-kahve-1