Kusmuk kokulu anne modası

2011/2012 mevsimleri aşan anne modası…

Bir…

Çocuğunuzun yaşına göre şekli şemali ve kokusu değişse de anneler, çocuklarından çıkan bir vücut sıvısı ya da katısını, muhakkak üstlerinde taşırlar. İlk aylarda bu, ekşi kokan bir kusmuk şeklindedir ve genelde sağ veya sol omuz kısmında yer alır. Stil sahibi her annenin o aylardaki tercihi, degaje ya da önü düğmeli pijamadır. Omuzdaki kusmuk, zarifçe şıklığı tamamlar.

Aylar ilerledikçe farklı vücut sıvıları ya da katıları devreye girecektir.

Anne modasının vazgeçilmez aksesuarı kuşkusuz bez çantasıdır. Çok gözlü, kabin bavulundan hallice bu çantalar, doğru kombinle hem abiye hem spor kullanıma uygundur. Atacak yer bulamadığınızda içine tıkıverdiğiniz kakalı bez, sizi sürüden ayırır; iddialı stilinizi ortaya koyar.

İki…

Stil ikonu anneler, göğüs dekoltesini çok sever. En önemli öncelikleri Lingerie’dir. İç giyim, dış giyim kadar önemlidir. Zira teşhirci değilseniz, giydiğiniz sutyenin bu kadar sosyalleşeceği bir başka okazyon, hayatınızda yok gibidir. Anneler düzenleyecek olsa, gelmiş geçmiş tüm moda haftalarına, önü klipsli emzirme sutyenleri damgasını vurur. Beyaz renk, bu sutyenlerde bir klasik olsa da ten rengi de uygun pamuklu donla peki ala kullanılabilir. Yumuşacık dokusuna alışan anneler, emzirmeyi bıraktıktan sonra da gizlice bu sutyenleri giyerler.

Üç…

Eğri oturup doğru konuşalım. Bir takım giyim kuşam parçaları, anne olunca hayatınızdan çıkar. Bunların başında; ayakkabı bağı ve topuğu gelir. Ayakkabı bağcığı, stil sahibi annenin şıklığının en büyük düşmanıdır. Annenin, bağcık söküp bağlamaya ne imkânı ne zamanı vardır. Evden çıkarken, genelde sol elinde şıklığının vazgeçilmez parçası bez çantası olur. Sağ eliyle de çocuğa mukayyet olmaya çalışır. Geriye, ayakkabı giyme eylemini gerçekleştirmek için sadece ayak parmakları kalır ki onların da bağcık bağlamaya muktedir olanı henüz görülmemiştir.

Topuklar, kum havuzunda geçireceğiniz yaz ayları için hiç uygun değildir. Yaratmak istediğiniz doğal havayı zedeler. İş ayakkabıya gelince, stil sahibi anne dünyasında trendleri; Ugg ve Birkenstock belirler.

Dört…

Anne dünyasının en havalı aksesuarı, kuşkusuz saattir. Mesele saat olunca, özellikler bellidir. Bu saatler; genelde plastik ya da benzeri bir madden yapılırlar; su, güneş, toz toprak gibi koşullara dayanıklı olurlar. Gece abiye kullanımları elzemdir. Karanlıkta saatin kaç olduğunu gösterebilecek teknolojik yeterliliğe sahip, yatarken çıkarmak zorunda olmayacağınız kadar hafif olmalıdırlar

Beş…

Stil ikonu anneler, makyaj yapmayı sevmezler; ihtiyaçları da yoktur. Yaz aylarında çocuk parkında geçirdikleri saatler; tenlerine, tişörtün başladığı yerde biten hoş bir bronzluk verir. Halk arasında, ‘amele yanığı’ denen bu bronzluğun yerini, kışları soğuktan yanan al al yanaklar alır. Stilinden ödün vermeyen anne, tarzını muhakkak mor gözaltları ve sabahları hafif çapakla tamamlar.

Altı…

Stil sahibi anneler, fiziksel görünümlerine ve kıyafetleri nasıl taşıdıklarına da çok önem verirler. Göğüs dekoltesine düşkünlükleri nedeniyle, memelerin görüntüsü çok önemlidir. Anneliğin İlk bir yılında, memelerin şişkin ve süt sızdıranı makbuldür. Daha sonra, pörsümüşü moda hale gelir. Memelerin pörsümüşlük derecesi, pompayla yapılan kilometreyi gösterir ve her stil sahibi annenin hayalini, yer çekimiyle mücadeleyi kesmiş bir çift meme süsler. Aynı nedenlerle, straples anne gardıroplarında yerini pek alamaz. Zira straplesi, göğüs kafesinde tutacak yapılanma, artık ortadan kalkmıştır.

Yedi…

Anne modasında üniforma yaklaşımı hakimdir. Moda takipçisi anneler, hasbelkader bir araya gelmiş 2-3 kombini döndüre döndüre yıkaya yıkaya giyerler. Kombinin bir iki parçasını, muhakkak tayt ya da aynı derecede elastik bir eşofman altı teşkil eder. Stil sahibi anne, hamilelik döneminde esneyen kumaşları keşfetmiştir ve vazgeçmeye niyeti yoktur. Göbek denen şeyin kış tıkış pantolonlara sıkıştırılması gerekmediğini, kemerin lüzumsuz bir nesne olduğunu düşünür. Göbek serbestisi, anne gardırobuna girecek parçaları belirleyen bir numaralı kriterdir.

Son olarak; anne modasında her gece Fashion’s Night Out’tur. Çocuklu evlerde, eğlence sabahlara kadar hiç bitmez. Anne modasının kalbi, her zaman gece üçle beş arası, yatak odasıyla çocuk odası arasında atar, Fashion’s Night Out’ta ne kadar eğlenildiği, sabahları trendleri belirler.

ESRA SERT – NTVMSNBC