Kısa sürede zayıflatan 7 ipucu

Kilolu olmaktan bıktınız mı? Yaralanabileceğiniz pek çok zayıflama programı var fakat bazıları etkili olurken bazıları hiç işe yaramıyor. Zayıflamak için küçük düzenlemeler, kilo vermek isteyenler için aslında büyük adımlardır. Karmaşık şeyleri uygulamak her zaman daha zahmetlidir.

1.Karbonhidratlarla ilgili kafanız mı karışık? Aralarındaki farklılıkları bilmek çok önemlidir.

Her karbonhidrat aynı değildir. Taze meyvelerde, sebzelerde, işlenmemiş tahıllarda, bakliyatlarda bulunan karbonhidratlar sizi tok tutarken aynı zamanda iştahınızı da keser. Eğer televizyon seyrederken zararlı şekerlemeleriniz sizi çağırıyorsa önce sizin için yararlı olan besinleri tüketirseniz iştahınızın nasıl kesildiğine siz bile şaşıracaksınız!

2.Yüksek kalorili besin tüketiminizi takip edin.

Vücudunuza günlük beslenme tarzınızdaki değişikliğe uyum sağlaması için yeterince zaman tanımazsanız yaptığınız diyetin zararlı etkileri olabilir. Aldığınız kalori miktarını vücudunuzu alıştıra alıştıra azaltın. Her gün doğru miktarda kalori aldığınızda yaşınıza ve boyunuza uygun olan kiloya erişebilirsiniz.

3.Sağlıklı beslenmek kilo vermenize yardımcı olur.

Şekerli ve yağlı besinleri azaltın, daha fazla meyve ve sebze tüketmeye gayret edin. İşlenmiş beyaz ekmek yerine tam tahıllı ürünleri tercik edin. Tatlandırılmış içecekler yerine su ve süt tüketin.

4.Ne yediğinizin ve ne zaman yediğinizin farkında mısınız?

Ne yediğinizin farkında olmalısınız. Abur cuburu ve çok işlenmiş yiyecekleri tamamen kesmelisiniz. Besleyici ara öğünleriniz olmalı Sık sık ve az az yemek önemlidir. Bu yöntem sindirimi ve metabolizmayı hızlandırır, aşırı acıkmayı önler.

5.Meyveler iştahınızı keser. Alıştığınız beslenme tarzında yeterince meyve ve sebze yoksa bu zorlayıcı olabilir.

Karbonhidrat ağırlıklı bir kahvaltıdansa (mısır gevreği, yulaf, ekmek vs.)neden kahvaltıyı atlayıp midenizi doldurup iştahınızı kesen doğanın mucizeleriyle- taze meyvelerle doldurmayasınız? Dört ila on dakika boyunca taze meyveleri bütün olarak yemeye dikkat edin. Deneyin ve görün. İştahınızın kesildiğini ve acıkmanızın geciktiğini göreceksiniz.

6. Vücudunuz küçük öğünleri daha rahat sindirebilir. Öğününüz fazla dolu olduğunda fazlalık olan kısım yağ olarak depolanır.

Protein bakımından zengin olan besinler metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakmak için proteinli besinler tüketin.

7.Bol su için. Su önemlidir, çünkü vücudumuzu doldurur ve kilo vermemize yardımcı olur.

Günde 8-10 bardak su içilmesi önerilir. Bu, vücuttan toksinleri ve yağı atmak için gereklidir.