Kilo alan eşini boşayan erkekler risk altında

Evlilikle ilgili bir süreçteyseniz, kilo almaya hazır olun. Üstelik bu süreç, evliliği başlatmak ya da sonlandırmak şeklinde!

Evlenen çiftlerin iki sene içinde kilo aldıkları görülüyor. Araştırmalar da bunu göstermekte. Ancak boşanmak da kilo almaya neden oluyor. Ne var ki ortada bir fark var, evlenirken kilo alan kadınlar, boşanırken ya da boşandıktan sonra kilo almıyorlar. En azından daha az risk altındalar.

Çünkü boşanan erkekler kilo alma riskini kadınlara göre daha fazla taşıyorlar. Kadınlar da boşanmanın duygusal hasarına uğrama konusunda daha fazla risk taşıyorlar.

10.071 kişiyle yapılan araştırmada medeni durum ve kilo değerleri göz önünde bulundurulmuş. Sonuçlara göre medeni hal değişikliği, hiç evlenmeyenlere göre kiloyla ilgili sorunlara neden oluyor.

Evlenen kadınlar ve erkekler (ya da boşananlar) iki yıllık süreç içerisinde kilo alırken, hiç evlenmeyenlerin böyle bir sorunu olmuyor.

Evlenen çiftlerin kilo alması konusunda Türk halkı olarak çok da şaşırmamızın anlamı yok. Türkiye’de çiftlerin kilo alması için iki yıla değil, iki aya ihtiyaçları var. Çiftler çok kısa sürede kilo alıyorlar. Bunun pek çok nedeni olabilir fakat önemli olan hareketsizlik yani spor yapmamak ve özensizlik ilk akla gelenler.

Kilo almak hem sağlık sorunlarına neden oluyor hem de çiftlerden biri kilolu birinden hoşlanmıyorsa, evlilik sorunları yaşanmaya başlıyor.

Eşi kilo aldığı için boşanma davası erkekler var ne yazık ki. Ancak eşi kilo aldığı için boşanmaya kalkan erkekler bu araştırmayı ciddiye alsınlar. Boşanma sonrası erkekler kilo alıyor.