Kalçanı 30 Günde İncelt

 

Wendy Stehling’in “Thin Thighs In 30 Days – 30 Günde İnce Kalçalar” adlı kitabı 1980’den beri 2.5 milyon adet sattı. Wendys’in tavsiyelerini uygulayarak sadece 30 günde ince kalçalara sahip olabilirsiniz.

Birinci adım: Kazanın
Kalçalarınızı inceltmenin ve genel sağlığınızı geliştirmenin yolu, dışarıda düzenli ve tempolu yürüyüşten geçiyor. Yürümek 1 saatte 300 kaloriden daha fazla yakmanızı sağlar. 6 gün boyunca her gün 6 km tempolu olarak yürümelisiniz. Km’yi belirleyemiyorsanız en az 45 dakika yürürün. Yürüyüş öncesinde ve sonrasında kaslarınızı sıkma egzersizi yapın.

Duruş önemli
Yürürken ve dururken omuzlarınız arkaya doğru ve çeneniz ileri doğru dursun. Doğal ve tempolu, kollarınızı da ileri geri sallayarak yürüyebilirsiniz. Yürüyüş sırasında bacaklarınızda kasılma hissederseniz, biraz yavaşlayıp sık sık nefes alın. Eğer başınız dönüyorsa durun ve baş dönmenizin geçmesini bekleyin. İlk seferde daha düşük tempoda yürüyün, zamanla egzersize alışacaksınız.

 

KALÇA HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN..
HAFTALIK EGZERSİZ PLANI

1. Hafta

Pazartesi hariç her gün en az 2 km tempolu yürüyüş yapın. Ekstra enerjiniz varsa tırmanma veya koşu yapabilirsiniz. Ara ara hızlı ve ara ara yavaş değişen tempolarda yürüyün. Gösterdiğimiz egzersizleri en az 5’er kez tekrarlayın. Balerin hareketi egzersizini 5 saniyeden 10 saniyeye çıkacak şekilde 20 kez tekrarlayın. Sandalye egzersizini de 30 saniye ve iki dakika aralığıyla yapın.

2. hafta

Pazartesi hariç her gün, en az 6 km tempolu yürüyüş ve aralıklarla koşunTırmanma parkurunu da yürüyüşünüze dahil edin. Kalça hareketini 5 ile 8 kez arasında her bacak için tekrarlayın. Yine balerin ve sandalye hareketi egzersizlerini yapabildiğiniz kadar yapın.

3. hafta

Pazartesi hariç her gün en az 6 km tempolu yürüyüş. Yine tırmanma ve koşu, hızlanma ve yavaşlama değişkenli bir yürüyüş olmalı. Her yürüyüşten sonra kalça sıkılaştırma hareketini 4 ile 10 kez arasında yapın. Yine balerin ve sandalye hareketi egzersizlerini yapabildiğiniz kadar yapın.

 

4. hafta

Pazartesi hariç her gün, en az 6 km tempolu yürüyüş ve aralıklarla koşun. Sırasıyla kalça sıkılaştırma egzresizlerinden itibaren önerilen egzersizleri en az 2 ve enfazla 15 kez olacak şekilde yapın. Özellikle balerin ve sandalye hareketi egzersizlerini yapabildiğiniz kadar yapın.

 

Üçüncü adım: Zayıflayın

30 günde kalça inceltme rejimi inanılmaz kolay. Ne kadar kalori yaktığınızı ve harcadığınızı bilmeniz önemli. Size özel bir liste veya tek çeşit bir beslenme tipi yok. Kilo vermek için sizin için gerekli olan kaloride beslenin. Bunu uyguladığınızda 30 günde en az 1.5 kilo zayıflamış olacaksınız. Peki ne kadar kalori tüketmelisiniz?