Kadınların kıyafet tutkusu

Gocompare.com isimli sitenin yaptığı anket sonuçlarına göre kadınların tatil boyunca asla kullanmayacağı 26 eşyanın bavula girdiği görüldü.

Sonuçlara göre, kadınlar 1 haftalık tatil için 34 parça kıyafete ihtiyaç duyuyor. Ancak iş valiz hazırlamaya geldiğinde koyulan eşya sayısı 60’a ulaşıyor.

Kalınacak otele varıldığında kadınlar bavullarındaki eşyaların yarısına dokunmuyor bile.

Kadınların valize koyduğu eşyalar arasında toplamda 19 adet bluz, t-shirt ve gömlek gibi üst eşyası, 16 adet pantolon, şort ve etek vb., 9 adet aksesuar bulunuyor. Genelde tatile götürülen aksesuarların ise normal günlük yaşantıda kullanılmayanlar olması dikkat çekiyor.

KALABALIK BAVULUN TEK SEBEBİ…

Anketi düzenleyenlerin konu üzerindeki yorumları da hepimizin aklından geçenlere çok benziyor. Kadınlar bu kadar kıyafeti yanlarında götürüyor çünkü her durum ve şart için farklı kıyafetler giymekten hoşlanıyorlar. Gündüz aktiviteleri ve gece gezmelerini değişik eşyalarla gerçekleştirmek istiyorlar. Ancak yine de gereğinden fazla eşya götürmelerinin tek bir mantıklı açıklaması var: Kadınlar kıyafet seçiminde gerçekten zorlanıyor…

İşin çok daha ilginç tarafı ise kadınların çoğu zaman asıl gerekli eşyaları almayı unutması. Tatile giderken en çok ihtiyaç duyulan ancak en sık unutulan eşyalar arasında güneş kremi, şarj aleti ve tarak bulunuyor…