Kadınların erkeklerden şanslı olduğu durumlar

Son yıllarda yapılan araştırmalar kadınların ve erkeklerin yıllar içinde değişen özelliklerini ortaya koyuyor. Bir kadın dergisi araştırmalardan yola çıkarak kadınların erkeklerden daha avantajlı olduğu alanları belirledi.

Son 30 yılı kapsayan bir çalışmada 2000’in üzerinde kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre düzgün fiziğe sahip olan kadınların %36’sının ilk bebekleri kız oluyor. Dolayısıyla güzelliklerini kız çocuklarına genetik miras olarak bırakıyorlar. Yeni jenerasyon kadınlar her sene daha güzelleşirken için aynı şey söz konusu olamıyor.

Carnegie Mellon Üniversitesinin yaptığı araştırmada erkeklerin araba kazalarında ölüm oranının kadınlara göre %77 oranında fazla olduğu görüldü. Şu durumda emniyet kemeri kullanan kadınların sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğu ortaya çıkıyor.

2007’den günümüze kadar tutulan istatistiklerde ABD’de işlerinden çıkarılan kişilerin %80’inin erkek olduğu görüldü.

Eğitim istatistiklerine göre erkekler kadınlara göre üniversiteden daha geç mezun oluyor.

Minnesota Üniversitesi’nin 14 bin kişi üzerinde gerçekleştirdiği çalışmada kadınların erkeklere göre daha sağlıklı beslendikleri ortaya çıktı.

McGill Üniversitesi’nden araştırmacılar kadınların bağışıklık sistemlerinin erkeklerden daha güçlü olduğunu söyledi. Kadınların salgıladığı östrojen hormonu onları bakteri ve virüslere göre daha çok koruyor.

Yapılan araştırmalar kadınların erkeklerden 10 yıl daha fazla yaşadığını söylüyor.

“Daily News” gazetesine konuşan yönetim uzmanı Jay Forte kadınların erkeklerden daha iyi yöneticiler olduğunu belirterek şunları söylüyor:

“Günümüzde yaptğımız işin odağında hizmet anlayışı var. Dolayısıyla çalışanlarınızın motivasyonu çok önemli. Kadınlar erkeklere göre iletişime daha açık dolayısıyla çalışanlarının içindeki tutkuyu dışarı yansıtmalarında yardımcı olabiliyorlar.