Kadınlarda cinsel ilişkiye girememe hastalığı

Vajinusmus rahatsızlığı olan kadınlar cinsel ilişki esnasında ağrı, cinsel ilişkiye girmek istememe veya cinsel ilişki korkusu gibi sorunlarla mücadele ederler..

Kadınlarda sıkça görülen hastalıklardan biri de vajinismusdur. Vajinismus kısa bir şekilde cinsel birleşme sırasında karının vajina bölgesindeki kasların kasılması ve bu nedenle cinsel birleşmenin mümkün olmaması olarak açıklanabilir.

Psikolojik tedavi sorunu giderebilir

Bayanların ilişki öncesindeki korku ve endişeleri vajina bölgesinde bulunan kasların istemsiz olarak kasılmasına neden olmaktadır. Bu korku ve endişe aynı zamanda vücuttaki diğer kaslarında kasılmalarına sebebiyet verebilmektedir.

Daha önce alınmayan cinsel eğitimin bu durumun oluşmasında büyük katkısı vardır. Küçük yaşlarda bilinçlendirilen bayanların ilerleyen hayatlarında bu gibi kasılmalardan uzaklaştığı görülmüştür. Kadınların bu durum karşısında kendini suçlu hissetmesi gayet normaldir. Böyle bir durumla karşıya karşıya kalındığında bir kadın hastalıkları uzmanına başvurmak gerekmektedir. Ayrıca unutulmamalıdır ki bu sorun tamamen psikolojiktir. Psikolojik tedavi alınarak da bu sorunun üstesinden gelinebilinir.