Kadınlar hangi otomobilleri tercih ediyor – Foto Galeri

Kadınlar için arabalarının kaç beygir gücünde olduğu, markası ve motoru değil, nasıl göründüğü, rengi, iç döşemesinin ne kadar şık olduğu önemli. Mesela koyu renk arabaları pek sevmiyorlar. En gözde renkleri beyaz.

TIKLA BAK..

Erkekler otomobiller hakkında konuşmaya başlayınca ortamı terk eden, eşinin kullandığı otomobilde sağ koltuğa kurulan kadınlar artık kendi arabasını kullanıyor.

Kadın sürücülerin satın alacakları otomobilden beklentileri erkeklerden farklı. Mesela erkekler, öncelikle markaya karar veriyor. Çünkü seçeceği markanın kimliği olacağını düşünüyor. Sonra motor gücüne, ne kadar benzin yaktığına, fiyatına ve dayanıklılığına en son da rengine ve iç mekânının tasarımına bakıyor.

Otomobil almaya niyetlenen Türk kadınları ise öncelikle otomatik vites olup olmadığını soruyor. Küçük yani kolay park edilebilecek modelleri tercih ediyorlar. Sedan modelleri zorda kalmadıkları sürece almıyorlar. Küçük otomobil istiyorlar ama bagajlarının geniş olmasına dikkat ediyorlar. Her kadın sürücü için bagaj aynı zamanda gardırop demek. Bagajda mutlaka yedek ayakkabılar ve kıyafetler vardır.