Kadınlar eşlerinden neleri gizler

1. Kadınlar hemen hemen her şeyi, ayakkabı, etek, eczaneden ilaçları bile kendilerini mutlu etmek için alır. Ödeme miktarını da her zaman daha az söylerler. Çoğu zaman eşinizden masrafları saklamanın doğru olmadığı söylenir. Ancak bazen kadınlar eşlerinin söylenmesine katlanamadıkları için, bu tür yalanlar söylemenin yanlış olmadığını düşünür.

2. Kadınlar kocalarına onlarla sık sık seks yapmayı düşündükleri söylemez. Bunun nedeni ise, özellikle çalışan kadınların yorgun oldukları zamanlarda eşlerinin bu konuda ısrar etmelerini önlemek ve dinlenmektir.

3. Bağlılık ve sorumluluk konusunda en az erkekler kadar titizdirler. Kadınlar için eşleri evleninceye kadar beyaz atlı prens olsalar da sonrasında kızdıkları, öfkelendikleri durumlar olabilir. Ancak çoğu zaman bu yönlerini eşlerine yansıtmazlar.

4. Modern ve özgür olsalar bile hala eşlerinin erkek olarak hayatın sorumluluklarını daha çok taşımasını isterler. Erkekler üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiğinde, hassas davrandıklarında, bu kadınları daha çok kadınsı yapar. Gün sona erdiğinde eşinin kollarında dinlenen kadın için özgürlüğün bir anlamı yoktur.

5. Eski erkek arkadaşlarının yatakta çokta kötü olmadığını düşünürler. Ancak eşlerine her zaman onun daha iyi ve başarılı olduğunu söylerler. Eşinin de istediği budur zaten.

6. Kadınlar annelerine benzemekten çok korkarlar ancak eşlerinin anneleri hakkında olumsuz bir şeyler söylemesine, ‘annen gibi davranıyorsun’ demesine de asla katlanamazlar. Bu nedenle eşlerinin yanında annelerinin hatalarını anlatmazlar, görmezden gelirler.

7. Eşlerinin kendilerini biraz da olsa kıskanmasını, üzerine titremesini isterler. Ancak çoğu zaman bunu eşlerine söylemez, onların bunu fark edip göstermesini ister.

8. Seksi ve yakışıklı ünlü yıldızlarla fantezi hayalleri kurarlar. Bu onlarla birlikte olmak istedikleri anlamına gelmez. Eşleriyle asla bunu paylaşmazlar.

9. Kadınlar erkeklerin arkadaşlarıyla paylaştıkları itiraflarından daha fazlasını kız arkadaşlarına anlatırlar. Esas olan paylaşılanların aile arasında kalmasıdır tabi.

10. Eşlerinin yaptığı ıvır zıvır işlerin farkındadırlar ancak bunu çoğu zaman görmezden gelirler. Teşekkür ettiklerinde eşlerinin işleri yapmayacağını veya kendilerini suçlayıcı şekilde söylenmeye başlayacağını düşünürler. En iyi seçenek ise, evde iş bölümü yapmak ve herkesin sorumluluğunu üstlenmesidir.

11. Kadınlar erkeklere tüm kalbiyle aşıktırlar ama bir daha ilk başlardaki gibi kalplerinin hızla çarpmayacağı gerçeğinin de farkındadırlar. Çoğu kadın “aşk”a aşıktır çünkü. Eşlerine ilk günkü gibi aşık olmadıklarını asla söyleyemezler.