Kadınlar ayın hangi günleri kendini çekici hisseder

Araştırmalar, kadınların adet döngüsünün belirli günlerinde kendilerini doğal olarak seksi hissedip öyle göründüklerini söylüyor. “Yakışıklı erkeklerle buluşmalarınızı bu günlere denk getirin” demiyoruz ama yine de vücudunuzda neler olduğundan haberdar olmalısınız.

Yeryüzündeki tüm canlıların hayat kazanmasına katkıda bulunan, “Güçlü olan hayatta kalır” cümlesini belki de haklı çıkaran en büyük ve en seksi sırrı şimdi açıklıyoruz: İnsanlığın başlangıcından beri kadınlar içgüdülerinin yardımıyla ve bazen de farkında olmadan en kolay hamile kalacakları günlerde cinsel fırsatların peşinden gittiler. Veya bahsettiğimiz o seksi fırsatları, yani erkekleri bir şekilde kendilerine doğru çektiler. Bir yandan da yaşadıkları mağaranın hemen bitişiğinde yaşayan mağara adamına normalden fazla ilgi duymalarının sebebinin bebek yapma içgüdüsü olduğu konusunda hiçbir fikre sahip olmadılar.

Taş devri çok gerilerde kalmış olsa da günümüzde yapılan modern araştırmalar, doğal adet döngüsü yaşayan kadınların en doğurgan oldukları birkaç günde hâlâ fiziksel ve davranışsal değişiklikler altında bazı farklı tavırlar sergilediğini ortaya çıkardı. Bütün bu veriler, geçmişten gelen alışkanlıklar ve içgüdüsel olarak hissettiğimiz çocuk yapma isteği birleştiğinde, her zamankinden çekici ve arzu edilen bir kadın haline geliyorsunuz. Bunun hemen ardından ise iş, sizin durumunuzu anlayan ve fark eden erkeklere düşüyor.

Her Zamankinden Farklı Bir Hale Geliyorsunuz

Yumurtlama esnasında vücudunuz bazı değişiklikler gösterir: Belinizin kalçanıza oranı artar ve göğüsleriniz daha simetrik bir hale gelir. Bu da, Dr. Gordon Gallup’a göre sağlıklı ve doğurgan olmanın en önemli işaretlerindendir. Ve bu gizli değişikliklerin farkında olmasanız bile, diğer insanların size olumlu dönüşler yapmasının kanıtları olarak sayılırlar. Çünkü adet döngüsü içinde olan kadınların fotoğraflarının gösterildiği katılımcılar üstünde yapılan bir araştırmada, erkekler, yumurtlama esnasındaki kadınları daha çok beğenmişler.

Erkekler Size Karşı Koyamıyor

Bir yabancı veya sevgiliniz olması fark etmiyor… Bu dönemde erkeklerin hepsi sizi arzuluyor. Aniden seksileşen figürünüze ek olarak, karşı cinsi etkileyen hormon olan feromonlar, erkekleri size çekiyor. Araştırmalar erkeklerin, yumurtlama dönemindeki kadınların terli tişörtlerinin kokusunu, yumurtlama döneminde olmayanlara kıyasla daha çok tercih ettiğini ortaya çıkarmış. Yaptığı araştırmada kız arkadaşı doğurganlık safhasında olan erkeklerin, onları devamlı göz hapsinde tutarak korumacı bir tavır sergilediklerini ortaya çıkaran Uzman Steven Gangestad’ın şöyle bir önerisi var: “Karşı cinsten olan iş arkadaşlarınızla bir şeyler içmeye çıktığınızda, sevgilinizin aniden size katılmaya karar vermesine şaşırmayın. Her zaman etrafınızda olmak istediğinden dolayı, belki de onu ailenizle tanıştırmak için en doğru zamanını yakalamışsınızdır. Evet, çok kurnazca ama fırsat fırsattır.”