Jigolosuna 7,5 milyon Euro ödedi

28.7 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en büyük çelik üreticisi olan Lakshmi Mittal’ın kızı Vanisha Mittal Bhatia,  “Dünyanın En Zengin Veliahtları” listesinin zirvesinde yer alıyor. Üniversitede işletme eğitimi alan genç milyarderin, 2004 yılındaki düğünü 60 milyon dolara mal olmuş ve dünya basını haftalarca bu töreni konuşmuştu. 1981 yılında dünyaya gelen Vanisha Mittal Bhatia, lisans eğitimini İngiltere’deki European Business School Üniversitesi’nde işletme üzerine tamamladı.

YÜZYILIN EN BÜYÜK DÜĞÜN TÖRENİ
Mezun olduktan sonra babasının sahibi olduğu dünyanın en büyük çelik fabrikası Mittal Steel Company’de staj yapan Vanisha Mittal, yüksek lisansını Londra Üniversitesi’nde Güney Asya çalışmaları üzerine tamamladı. Milyarder veliaht, 2004 yılında şirketin yönetim kuruluna girdi. Vanisha Mittal 2004 yılında dillere destan bir düğünle 31 yaşındaki işadamı Amit Bhatia ile dünya evine girdi. Fransa’nın başkenti Paris’te bir hafta süren ve 60 milyon dolara mal olan düğün, dünyanın en pahalı düğünü olarak biliniyor. Pek çok dergi bu düğün için “yüzyılın en büyük düğün töreni” sözlerini kullanmıştı.

Dünyanın en zengin kadınları için tıklayın

ŞANTAJ YAPAN JİGOLOSUNU POLİSE İHBAR ETTİ
Alman otomobil devi BMW’nin patronlarından Herbert Quandt’ın kızı Susanne Klatten 11.1 milyar dolarlık servetiyle Almanya’nın bir numaralı, dünyanın ise en zengin yedinci kadını. Gençlik yıllarında çalıştığı şirketlerde insanların kendisine önyargıyla yaklaşmaması için gerçek kimliğini herkesten saklayan Klatten, BMW’nin en büyük hissedarlarından biri. Milyarder kadın geçtiğimiz yıllarda ailesini ve itibarını kaybetmeyi göze alarak, kendisine seks görüntüleriyle şantaj yapan jigolosunu polise şikâyet etti.

16 YAŞINDA KAÇIRILIYORDU
Susanne Klatten 1962’de Almanya’da dünyaya geldi. Ülkenin en zengin ailelerinden birine mensup olan Klatten, 16 yaşındayken az kalsın kaçırılıyordu. Alman polisinin başarılı operasyonu sayesinde patroniçe bu tehlikeyi ucuz atlattı. 1982’de hayatını kaybeden Herbert Quandt, ilaç ve kimyevi maddeler şirketi Altana’daki yüzde 50.1’lik hissesini kızına bıraktı. Milyarder kadın, eşi Jan Klatten ile de BMW’de stajyer olarak çalıştığı yıllarda tanıştı. Jan Klatten şirketin gelecek vaat eden mühendislerinden biriydi. O güne dek ailesinin kimliği nedeniyle ilişkilerinde birçok problem yaşayan genç kadın, Jan Klatten’dan da gerçek kimliğini gizledi ve kendisini yine “Susanne Kant” olarak tanıttı. Ancak başarılı mühendisle ilişkisi her geçen gün ciddileşen milyarder, bir süre sonra gerçeği açıkladı ve çift Avusturya’da evlendi.

JİGOLOSUNA 7.5 MİLYON EURO ÖDEDİ
KLATTEN’in evliliği, bir otelde tanışarak birlikte olduğu İsviçreli jigolo Helg Sgarbi’nin, 2007’de milyarder kadına şantaj yapmasıyla sarsıldı. 44 yaşındaki Sgarbi, Klatten’ı, kendisine 14 milyon dolar vermezse gizlice kameraya aldığı seks görüntülerini yayınlamakla tehdit etti. Ancak cesur patroniçe, daha önce de kendisine birkaç kere şantaj yapan jigoloyu evliliğini tehlikeye atmak uğruna polise şikâyet etti ve olay dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Klatten mahkemede, kendisine daha önce de şantaj yapan jigoloyu susturmak için 7.5 milyon Euro ödediğini itiraf etti. Bunun üzerine mahkeme başka kadınlara da şantaj yapan Sgarbi’yi altı sene hapis cezasına çarptırdı.

2.4 MİLYAR DOLARLIK SERVET
Ivanka Trump, tüm dünyada “Emlak Kralı” olarak tanınan, 2.4 milyar dolarlık servetiyle en zenginler listesinde 488 numarada yer alan Donald Trump’ın kızı. Öğrencilik yılların damodellik ve oyunculuk yapan Trump, üniversitedenmezun olduktan sonra babasının emlak işlerini sahiplendi ve ABD’nin en başarılı işkadınlarından biri oldu.

ÜNLÜ MARKALARA MODELLİK YAPTI
Ivanka Maria Trump, 30 Ekim 1981’de ABD’nin New York kentinde doğdu. Başarılı geçen bir öğrencilik hayatından sonra başkent Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nde iki sene eğitim gören işkadını, daha sonra Ivy League okullarından Pennsylvania Üniversitesi’ne geçiş yaparak burada ekonomi lisansını tamamladı. Modelliğe de merak salan Trump, Versace ve Tommy Hilfiger gibi ünlü markaların defilelerine çıktı.

MÜCEVHER TASARLADI
Trump, babasıyla birlikte çalışmaya başlamadan önce emlak şirketi Forest City Enterprises’ta işe girdi. Daha sonra da Dynamic Diamond şirketinin bünyesinde kendi mücevher tasarımlarını piyasaya sürdü. Trump’ın satışa sunulan koleksiyonu büyük beğeni topladı. Genç kadın daha sonra babasının şirketinde yönetim kuruluna girdi ve İş Geliştirme ve Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Trump, Türkiye’de de bir dönem “Çırak” adıyla yayınlanan, babasının televizyon programı “The Apprentice”ta jüri üyesi olarak yer aldı. Genç kadın yarışmanın beşinci sezonunu birinci olarak bitiren Sean Yazbeck’i işe aldı ve ikili, Donald Trump’ın New York’taki 500 milyon dolarlık son otel projesi The Trump Soho’da birlikte çalıştı.

EŞİ İÇİN YAHUDİ OLDU
Katolik olarak yetiştirilen Ivanka Trump, geçtiğimiz yıl dinini değiştirerek Yahudi oldu ve “Yael” ismini aldı. Genç kadın 25 Ekim 2009’da da The New York Observer Gazetesi’nin sahibi Jared Kushner ile evlendi. Düğüne aralarında Russell Crowe ve Natalie Portman’ın da bulunduğu ünlü isimler katıldı. Güzel veliaht, Vera Wang tasarımı bir gelinlik giydi ve değeri 265 bin doları geçen kendi tasarladığı mücevherleri taktı. Çift balayı için Afrika’ya gitti. (Habertürk)