iPhone 5 yeni tasarımla gelebilir

CNET, yeni nesil iPhone hakkındaki en son iddiaları açıkladı. Çin’deki tedarik üreticilerinden ve Apple odaklı teknoloji sitelerinden elde edilen bilgilere göre, iPhone 5 önemli tasarım değişikliklerine tanık olacak.

En son söylentiler, iPhone5’in yeni bir Apple çipi, daha geniş bir hafıza, yeni bir dış tasarım ve daha büyük ekrana sahip olacağı yönünde. Detaylar ise şöyle:

Görünüm ve dış tasarım: Apple’a parça sağlayan Çin’deki tedarikçi firmaları gezen Topeka Capital Markets şirketinin analisti Brian White, Business Insider sitesine konuştu. White, yeni iPhone’un 10 santimetre genişliğinde ekrana sahip olacağını belirtti. White ayrıca, iPhone 5’in daha kaygan bir yüzeyi olacağını ve yeni bir dış tasarım la geleceğini öne sürdü.

İnternet bağlantısı: White, yeni nesil iPhone’un tıpkı yeni iPad gibi 4G LTE özelliğine sahip olacağını iddia etti.

Piyasaya sürülme tarihi: White, iPhone 5’in Ağustos veya Eylül’de piyasaya sürülmesini beklediğini ifade etti.

Fiyat: Önceki modellerin aksine uçuk bir rakamla karşılaşabiliriz… Öyle ki Apple’ın hisse değeri bin doları bile görebilir.

Çip ve hafıza: Apple ürünlerine odaklanan 9to5Mac sitesi, yeni iPhone’un iPhone 4/4S tasarımına sahip olmayacağını öne sürerek White’ın iddialarını güçlendirdi. Site, Apple’ın yeni iPhone hakkında dışarı bilgi sızdırılmaması için yeni cihazlarını eski ürün gövdeleriyle test ettiğini belirtti.

Apple-centric sitesi, iPhone 5’in prototiplerinde, yeni iPad’de kullanılan A5X işlemcisinin kullanıldığını öne sürdü. Son olarak, yeni iPhone’un sahip olacağı belleğin 1GB olacağı öne sürüldü.