İbrahim Saraçoğlu’nun Migren için Önerdiği Kürler

Migrene karşı aslanpençesi kürü:
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun migreni azaltmakta başarı oranı çok yüksek olan bu kürün özellikle önerilen kullanım şekline göre yapılmasının gerektiğini belirtmiştir. Migrene karşı aslanpençesi kürünün yapılışı şu şekilde olmaktadır. Bir tutam 4 – 5 gram kurutulmuş aslanpençesini kaynamakta olan yarım litre suyun içine katarak kısık ateşte 2 dakika boyunca kaynatmaya devam edilir. 2 dakikadan sonra sıcaklığı yitirmeden 10 dakika demlenir. Daha sonra soğuması beklenir ve süzülür. Demleme işlemi bittiğinde kesinlikle süzme işleminin yapılması gerekmektedir.

aslanpençesiDemleme süresi bittikten sonra kesinlikle daha fazla koyduğunuz kabın içerisinde aslanpençesini bekletmemeniz, süzerek ayırmanız önerilmektedir. Bir ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilmelidir. 15 günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki kere bir bardak içilir. Altı aydan sonra ara sıra uygulanır. Aslanpençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra tüketilmesi öneriliyor. Aslanpençesini hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekmektedir. Hazırlanan aslanpençesinin arta kalanı en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekmektedir.

migrenMigrene karşı biberiye kürü:
Bir su bardağı su kaynatın. Su kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini kaynayan suya ilave edin. 4 dakika kısık ateşte kaynatın. 4 dakika bittiğinde ocaktan indirip ılımasını bekleyin. Ilıyınca süzerek yudum alarak için. İlk birinci hafta her gün taze hazırlanıp şeker ilave edilmeden içilmelidir. İkinci haftadan sonra günlük sadece 2 kez hazırlanarak 1 ay boyuncu tüketilmelidir. Daha sonra şikayetlerin doğrultusunda kür tekrar edilebilir. Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

5-Biberiye
Bunlar ilginizi çekebilir:

Anne ve bebek ürünleri, balık yağı hapları, besin takviyeleri, bitkisel ürünler ve daha çok ürün için www.botanikshoptr.com sitesini tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

migren, biberiyenin faydaları, aslanpençesinin faydaları, migrene karşı aslanpençesi kürü, migrene karşı biberiye kürü, İbrahim Saraçoğlu