İbrahim Saraçoğlu’ndan Lahana Kürü

Neredeyse tüm ev hanımlarının ortak şikayetlerinden biride fazla kiloları olmuştur. Genel olarak yanlış beslenme alışkanlıklarına ve hareketsizliğe bağlı olarak ortaya çıkan fazla kilolar gerekli önlemlerin alınmadığı taktirde giderek artmakta ve obezite hastalığına bir adım daha yaklaşmamıza neden olmaktadır. Bu nedenle fazla kilo problemi olan bayanların ve erkeklerin gerekli önlemleri alarak fazla kilolarına veda etmesi kaçınılmaz olmuştur. Ancak kilo verme konusunda ve diyet yapabilme konusunda pek başarılı olamayan kişiler bunun dışında alternatif çözümleri denemeyi tercih etmişlerdir.

Kilo ve sağlıklı yaşam konusunda gün içerisinde gazetede, televizyonda ya da internette sürekli çeşitli yazılar okur ve ilgimizi çeken önerileri mutlaka denemeye yelteniriz. Sağlıklı yaşam ve fazla kilolar konusunda sürekli uyarı ve önerilerde bulunan isimlerden biride Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu olmuştur. Gündüz kuşağı programlarında ve gazetelerde verdiği röportajlar ile özellikle ev hanımlarının dikkatini çekmeyi başarmış olan saraçoğlu, özellikle fazla kilolar konusunda bizleri uyarmış ve sağlıklı kür tariflerini bizlerle paylaşmıştır.

İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği ve son zamanlarda birçok kişinin uyguladığı kürlerden biride lahana kürü olmuştur. Farklı bir tarif ile fazla kilolarından kurtulmak isteyen bayanlara öneride bulunan Saraçoğlu, lahana kürü programını uygulamarını önermiştir. İşte merak edenlere ve denemek isteyenlere İbrahim Saraçoğlundan lahana kürü tarifi.

Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bir adet beyaz lahana alınır. Alınan lahanadan 6-7 tane lahana yaprağı parçalanmadan koparılır ve kaynamakta olan yarım litre suya atılır. 3 dakika kadar kaynatılır ve 3. dakika tamamladıktan sonra içine yarım bağ taze maydanoz katılır. 3 dakika da maydanoz katıldıktan sonra olmak üzere 6 dakika toplam kaynaması sağlanır ve suyu süzülerek cam sürahi içerisine alınır.

Lahana Kürü Nasıl Uygulanır?

* 5 gün boyunca sabah akşam günde 2 defa olmak üzere tok ya da aç karnına 1 su bardağı için.

* Dilerseniz lahana suyunu doldurduğunu bardağa birkaç damla limon sıkabilirsiniz.
* Bu kürü 5 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verin ve tekrar 5 gün uygulayın. Böylece 10 günlük kürü tamamlamış olursunuz.
* Sürekli yapmak yerine 10 günlük yapılan bu kürü bir yıl içerisinde 3 ya da 4 defa yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

* Ayrıca lahana kürünü her gün taze olarak hazırlamanız ve bu şekilde tüketmeniz dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kilo verme yöntemleri, diyetsiz kilo verme, nasıl kilo verebilirim, diyet yapmadan kilo verebilir miyim, lahana kürü, ibrahim saraçoğlu, prof. dr. ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu lahan kürü, lahana, lahana kürü nasıl yapılır, lahana kürü nasıl içilir, lahana kürünü kimler yapabilir, lahana kürü zararlı mı, lahana kürü ne kadar içilir, lahana kürü ne kadar süre uygulanır, diyet, fazla kilolar, bölgesel yağlanma, birtkisel kür, kür tarifleri, kür nedir