Homend’in elektronik aşçısı aşure de pişirecek pilav da

Homend’in elektronik aşçısı olan Magicook’un ısıtma ve sıcak tutma programlarına sahip olduğunu kaydeden Koçer, “Farklı pişirme modları bulunan Magicook, sıcak su konduğunda program süresini otomatik olarak kısaltarak zamandan tasarruf edilmesini de sağlıyor” dedi.

A sınıfı enerji tüketimi

Koçer ayrıca Homend’le küçük ev aletlerinde tasarruf devri başladığını vurgulayarak, “A sınıfı enerji tüketimi, beyaz eşyalardan sonra küçük ev aletlerine de geldi” diye konuştu.
Haftada 4 saat çalışan bir ütünün, günde yaklaşık 24 saat çalışan buzdolabı kadar elektrik harcadığını belirten Koçer, şöyle devam etti: “4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik faturasının yüzde 31’i küçük ev aletlerinden kaynaklanıyor. Türkiye’nin ithalatının yüzde 21’ini elektrik üretiminde yoğun olarak kullanılan doğal kaynaklar oluşturuyor. Yani cari açığı artıran önemli faktörlerden biri de elektrik kullanımındaki artış.

A sınıfı enerji tüketimi özelliğinin tüm elektrikli ev aletlerinde olması gerektiğini ifade eden Hakan Koçer, her ürün grubunda tasarruflu ve akıllı ürünlerle yer almayı hedeflediklerini açıkladı.
Homend’in akıllı ve tasarruflu ürün serisinde Deepsilence ve Greenpiece elektrikli süpürge, Adventouch ütü, Grilliant ızgara, Magicook elektronik aşcı, S3 Foodprocessor mutfak robotu, S3 Tableblender masa blender’ı, Royaltea çay makinesi yer alıyor.