Hollywood’un en seksi kadınları -Foto Galeri

Hollywood’un seksi yıldızları ve onları seksi kılan yönleri…

Bir ilah: Angelina Jolie

Dünyanın en güzel kadınlarından Amerikalı aktris ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, dünyada pek çok erkek için bir ilah. Ona seksapel kazandıran başlıca özellikleri; dolgun dudakları, kaslı ve fit vücudu, seksi bakışları. Hayat arkadaşı Brad Pitt ile tanışıp yakınlaştıkları “Mr. & Mrs Smith” filmindeki öpüşme ve sevişme sahneleri unutulmazlar arasında. Üçü evlatlık, üçü de biyolojik olmak üzere toplam altı çocuk sahibi olan Jolie, aynı zamanda Hollywood’un en seksi ve güzel annelerinden.

Şarap gibi kadın: Sharon Stone

Hollywood’un şarap kıvamındaki kadınlarından. 53 yaşında olmasına rağmen seksapelitesinden ödün vermeyen Amerikalı aktris, 1992 yılında çekilen “Temel İçgüdü” filmindeki unutulmaz bacak bacak üstüne atma sahnesiyle akıllarda yer etti. Pürüzsüz cilt ve vücut güzelliğinin yanı sıra 154’lük IQ’su ile Hollywood’un zeki kadınları statüsünde haklı bir yeri var.

Çocuksu ve seksi: Drew Barrymore

Çocuksu gülümsemesinin ardında seksi bakışlar saklayan Drew Barrymore, çok küçük yaşlarda kamera karşısına geçtiği “E.T.” filmiyle kazandığı şöhreti, romantik komedilerin vazgeçilmez ismi olarak sürdürdü. 2007 yılında People Dergisi tarafından “dünyanın en güzel kadını” seçilen Hollywood’un seksi sarışını Drew Barrymore, 2009’da genç oyuncu Ellan Page ile Marie Claire Dergisi’ne verdiği lezbiyen pozlarıyla adından oldukça söz ettirdi.

Latin ateşi: Salma Hayek

Güzel göğüsleri, esmer teni ve seksi bakışlarıyla Hollywood’un en seksi kadınları arasında yer alıyor Salma Hayek. Onu en çekici yapan yönünün, İspanyol aksanlı İngilizcesi olduğu konusunda çoğu kişi hemfikir. Meksikalı yıldız, “From Dusk Till Dawn” filminde gece kulübünde yaptığı egzotik dansla; “Frida” ve “Desperado” filmlerindeki oyunculuğuyla akıllarda yer etti.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN…

En seksi siyahi: Halle Berry

Esquire Dergisi tarafından 2008 yılında “yaşayan en seksi kadın” seçilen Halle Berry, "Seksi olmak, sadece seksi kıyafetler giyip kalçanızı sallamak değildir; seksi olmanın beyinde başladığını bilmektir" diyor. “Monster’s Ball / Kesişen Yollar filmiyle en iyi kadın oyuncu dalında Oscar kazanan ilk siyahi yıldız olarak sinema tarihine geçen Berry, ABD'de yayın yapan TV One tarafından hazırlanan "yaşayan en seksi siyahi kadınlar" listesinin ilk sırasında yer almasıyla da seksapelini bir kez daha tescilledi.

Özel bir kadın: Julia Roberts

Julia Roberts denilince akla hemen güzel ve sıcak bir gülüş gelir. Bir de “Pretty Woman / Özel Bir Kadın” filmindeki seksi duruşu… İnce ve düzgün fiziği, uzun bacakları onu seksi kılan unsurlar. 43 yaşında ve üç çocuk annesi oluşunun güzelliğinden bir şey kaybettirmemesi bir yana, bu yıl People Dergisi’nin seçtiği “dünyanın en güzel 100 insanı” listesinde zirveye oturmuş bir isim Roberts.

Seksi dövüşçü: Uma Thurman

Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yaptığı “Kill Bill” filmindeki seksi dövüşçü Uma Thurman, 1995 yılında Empire Dergisi tarafından film tarihinin en seksi 20’nci yıldızı olarak gösterildi. 1997 yılında da yine aynı derginin “tüm zamanların en iyi 100 film yıldızı” listesinde 99’uncu sırada yer aldı. 1.83 boyu, düzgün fiziği, uzun bacakları ve delici bakışları onu seksi yapan unsurlar.

‘Umutsuz’ ama seksi: Eva Longoria

Altın Küre ödüllü Amerikalı yıldız Eva Longoria’yı, en çok, “Desperate Housewives / Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde canlandırdığı Gabrielle Solis karakteriyle tanıdık. Boyu 1.57 olan minyon yıldız, düzgün vücudu ve çarpıcı gülüşüyle hayli seksi bir duruş sergiliyor.

Seksi sarışın: Kate Hudson

Güzelliğini, oyuncu annesi Goldie Hawn’dan alan, “How to Lose a Guy in 10 Days” filmiyle akılda kalan Kate Hudson, sarışınlığın en çok yakıştığı Hollywood yıldızlarından. Özellikle gülüşünün büyük bir hayran kitlesine sahip olduğunu söylemeliyiz.


Seksapeli tescilli: Keira Knightley

“Aşk ve Gurur” filmiyle adından söz ettiren, ince ve kaslı yapısının yanı sıra güçlü bakışlarıyla da seksapelini ortaya koyan Keira Knightley, Hollywood’un tescilli seksi yıldızlarından. Öyle ki, 2005 yılında, FHM Dergisi’nin “en seksi 100 kadın” oylamasında okuyucuların oylarıyla “en seksi kadın” seçildi. “King Arthur” filminde göğüslerini ön plana çıkartan seksi savaş kıyafeti ile de özellikle erkek izleyicileri kendine hayran bıraktı.

Duru güzel: Natalie Portman

Onu, henüz 12 yaşındayken kamera karşısına geçtiği “Leon” filmindeki Mathilda olarak tanıdık ilk olarak. O küçük, masum ve güzel kız büyüdü; çekici, seksi ve zarif bir kadına dönüştü. “The Other Boleyn Girl” filminde son derece sade ve gerçekçi oyunculuğuyla yeteneğini, “Closer” filmi ile de ağladığında güzel olabilen ender kadınlardan biri olduğunu kanıtladı.

21. yüzyılın Marilyn Monroe’su: Scarlett Johansson

“İnci Küpeli Kız” filmi ile yıldızı parlayan, “Amerikan Rapsodi” filmi ile de hem ödül hem de övgü alan Scarlett Johansson, güzelliğinde ve seksiliğinde kalın dudaklarının büyük rol oynadığı bir aktris. Ona, “yirmi birinci yüz yılın Marilyn Monroe'su” diyorlar. Penelope Cruz ile başrollerini paylaştıkları “Vicky Cristina Barcelona”da, cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu kadın rolüyle, izleyiciye seksi yüzünü başarıyla sergiledi.

Mesafeli ve seksi: Nicole Kidman

Beyaz teni, 1.80’lik boyu, mavi gözleri, kedi bakışlarıyla ve mesafeli duruşuyla, her ne kadar son zamanlarda estetik yaptırdığı için eleştirilse de Hollywood’un en güzel ve en seksi kadınlarından biri Nicole Kidman. “Diğerleri”, “Soğuk Dağ”, “Moulin Rouge”, “Saatler” gibi filmlerindeki oyunculuk yeteneğiyle kendine hayran bırakan Kidman, gelecekte “Hollywood’un efsane oyuncularından” olacağına kesin gözüyle bakılan bir aktris.

İspanyol güzeli: Penelope Cruz

En çok hak ettiği üç sıfat: Sempatik, güzel ve seksi. Dolgun dudakları, simsiyah ve derin bakışlı gözleri onu seksi yapan unsurlar. Dolgun göğüslerinin güzelliğine de pek çok erkek hayran. Sadece güzelliği ve seksapeliyle değil, oyunculuğuyla da Hollywood’da kendine haklı bir yer edinen İspanyol aktris, 2009 yılında “Vicky Cristina Barcelona” filmi ile aldığı Oscar ödülüyle yeteneğini tescilledi.

Modern zamanların Grace Kelly’si Gwyneth Paltrow

Hollywood prodüktörü bir baba ve yine Hollywood aktrisi bir annenin çocuğu olarak Hollywood’un kucağına doğan Gwyneth Paltrow, zarif duruşu ve duru güzelliğiyle “modern zamanların Grace Kelly’si” olarak anılıyor. Giydiği mini elbiseleri ve yüksek topuklu ayakkabılarını zarafetle taşıyan uzun bacakları sayesinde oldukça seksi duruyor. 1998’de “Aşık Shakespeare” filmiyle aldığı Oscar ödülünün yanı sıra oynadığı “Duets” adlı filmin müziğini de kendisinin yapmış olması, yetenekli de bir kadın olduğunu kanıtlıyor.


En güzel Oscar’lı: Charlize Theron

O, dünyanın en güzel Oscar’lı oyuncusu olarak kabul ediliyor. Modellikle başladığı kariyerine Hollywood’da başarılı bir oyuncu olarak devam eden Güney Afrikalı yıldız, en iyi kadın oyuncu Oscar’ı kazandığı “Monster / Cani” filminde ‘çirkinleşmiş’ haliyle ve güçlü oyunculuğuyla seyirciyi etkilemeyi başardı. 1999 yılında Playboy dergisine verdiği seksi pozlar, unutulmazlar arasına girdi.

Seks düşkünü: Cameron Diaz

“Ah Mary Vah Mary” ve “The Mask” filmleriyle ünlenen, gülüşüyle beğeni kazanan, Hollywood’un en güzel kadınlarından biri. Seksi duruşunun yanı sıra sekse dair sözleriyle de akıllarda yer etti. Playboy Dergisi’ne verdiği röportajda şöyle konuştu: “Romantik seksi sevmiyorum. Vahşi seksten hoşlanıyorum. Birlikte olacağım erkek güçlü olmalı. Bugüne kadar seks için kaç kilometre yol yaptığımı hatırlamıyorum bile. Defalarca kez yalnızca seks için uçağa atlayıp dünyanın öbür ucuna gittim."

Yetenekli ve seksi: Kate Winslet

1997 yılında Leonardo Di Caprio ile başrollerini paylaştığı “Titanic” filmiyle büyük üne kavuşan Kate Winslet, “The Reader / Okuyucu” (2008) filmiyle en iyi kadın oyuncu Oscar’ını aldı. Bu filmde hem erkeksi hem de seksi bir kadını canlandırdığı oyunculuğuyla övgüyü hak etti. 1996 yılında People Dergisi’nin “dünyanın en güzel 50 insanı” listesine seçilmiş bir Hollywood yıldızı o.