Hollywood diyetisyeninden dümdüz bir karnın sırları

Sezonla birlikte zayıflama çabalarını hızlandıran kadınlar için karnı düz bir forma kavuşturmanın basit ipuçları…

Hollywood yıldızlarının gözdesi İngiliz vücut geliştirme koçu James Duigan, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte zayıflama çabalarını hızlandıran kadınlar için karnı düz bir forma kavuşturmanın basit ipuçlarını verdi. İşte Duigan’ın tavsiyeleri:

Vücudun, yağ yakabilmesi yağ tüketmeye bağlıdır. Bu yüzden kızartmalar ve yapay gıdalarda bulunan trans yağlardan uzak durun. Zeytinyağı gibi doğal yağlar vitamin ve minerallerin daha etkili sindirilmesini sağlar.
Organik et tercih edin, alkolden uzak durun.
Yemekleri çok fazla pişirmeyin. İçindeki besin değerlerinin azalmaması için sebzeleri mümkün oldukça az pişmiş veya çiğ tüketin.
Gluteni ihmal etmeyin. Gluten, özellikle tam tahıllı buğday grubunda bulunan bir proteindir. Ayrıca; kahvaltılık gevrek, fırın mamülleri, pizza, makarna, buğday birası, likör, peynir, yulaf ezmesi gibi pek çok gıda gluten içerir. Gluten sindirim sistemini düzenler.
Uykunuzu almadığınızda beyne tokluk hissini veren leptin hormonunun salgılanması da düzensiz hale gelir. Bu nedenle düzenli uyumuk açlık hissini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Mümkünse gün içinde de birkaç kez 15’er dakikalık şekerlemeler yapın.
Hindi, turunçgiller, domates, havuç, biber, brokoli, yoğurt, yağlı balık, badem, biftek gibi besinler ve günde 2-3 litre oda sıcaklığında su içmek formda bir karnın dostudur.
TV, bilgisayar, telefon gibi cihazlar beyni manyetik salınımla yanlış yönlendirerek uyku kaçırır. Bu da kilo almanıza neden olur.
Masaj yaptırın.
Kahvaltısız asla sokağa çıkmayın. Uyandıktan sonra en fazla 1 saat içinde kahvaltı edin. Aksi takdirde vücut strese girerek metabolizmayı anında yavaşlatmaya başlar. Vakit yoksa bile yanınıza bir meyve veya bir avuç fındık alarak ilk 1 saati boş geçirmeyin.