Her yaşın ayrı bir yiyeceği var

 Yaşınıza göre beslenmeye ne dersiniz? 20, 30 ve 40’lı yaşlarda açlığınızı bastırmanın doğru yollarını bulursanız, kilo almazsınız ama ihtiyacınız olan besinleri alırsınız.

20’Lİ YAŞLAR
Doyurucu atıştırmalıkları deneyin
Badem

Gece gezmelerinde alkolü fazla kaçırdınız ya da kızlar toplantısında pizza yemekten pantolonunuzun içine girmekte zorlanıyorsunuz… Bu durumda bir avuç badem yardıma hazır. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, günde 344 kalorilik, yani yaklaşık 36 tane badem yiyen kadınlar, gün boyunca sadece 77 ekstra kalori alıyor. Bu araştırmadan çıkan sonuç ise şu; badem yiyen kadınlar, gün içinde başka atıştırmalıklardan uzak duruyor, böylece daha az kilo alıyor. Bademin içindeki lifler kalorilerin alımını bloke ediyor. Bu nedenle ara öğünlerinizin birinde mutlaka badem, ceviz ya da fındık tüketmeye özen göstermelisiniz. Böylece kendinizi tok hisseder ve sofraya aç oturmazsınız.

Soğuk algınlığından korunun
Elma

Bir diliminde 70 kalori olan elma, tatlı ihtiyacını karşılamak ve acıkma duygusunu bastırmak için ideal bir meyve. Yapılan bir araştırmaya göre, 20’li yaşlarda daha fazla stres yaşanıyor; çünkü bu dönemde hayat fazlasıyla değişmeye başlıyor. Ortaya çıkan stres hormonları ise bağışıklık sistemini etkileyerek güçsüz düşmeye, soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıklara daha kolay yakalanılmasına neden oluyor. İçeriğinde bulunan antioksidan maddeler nedeniyle günde bir elma yemek, hastalıklarla savaşmaya yardımcı oluyor.