Havuçta Viagra etkisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, havucun seks hormonlarını aktive eden bir sebze olduğunu söyledi. Prof. Dr. Saraçoğlu, “Tavşanlar niye çok hızlı ürüyor sanıyorsunuz? Çünkü onların temel yiyeceği havuç, seks hormonlarını aktive eden mucizevi bir sebzedir. Eğer siz de taze sıkılmış havuç suyu kürünü uygularsanız, cinsel gücünüzdeki artışı kısa zamanda fark edersiniz” derken şöyle devam etti: “Birkaç yıl öncesine kadar havucun bu özelliğinin olabileceğini düşünmek kimsenin aklına gelmezdi. Ama son araştırmalar havucun hem düşünme gücünü artırdığını hem de iktidarsızlığa karşı mükemmel bir önleyici güç olduğunu ortaya koydu. Havuç aynı zamanda cinsel dürtüyü artırma özelliğine de sahip.

Havucun içindeki en önemli etken madde falcarinol. Onun birinci özelliği ise, tümör oluşumuna engel olabilmesi. Tıp diliyle söylemek gerekirse falcarinol maddesi anti-neoplastik özelliği olan etkin bir madde.

SEKSÜEL HORMON UYARICI

Vatan Gazetesi’nden Mine Şenocaklı’nın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Saraçoğlu şunları da ekledi:
Havucun köklerinde acethylcolin maddesi bulunuyor. Acethycolin beyin hücrelerinde bulunan bir madde. Mesela Acethycolin seviyesinin Alzheimer hastalarında düşük olduğu birçok klinik deneyle ortaya konmuştur. Havuç ise sinir sistemiyle ilgili olarak doğrudan etkili birçok etkin madde içeriyor. Özellikle seksüel hormonlar doğrudan sinir sisteminin kontrolünde olan hormonlardır.

Havuç suyu içerdiği bazı etkin maddeler bakımından aynı zamanda mükemmel bir seksüel hormon grubu uyarıcısı, aktifleyicisi ve dengeleyicisidir. Bu nedenle, geçici olarak cinsel isteksizliğe veya yaşlılığa bağlı giderek azalan iktidarsızlığa karşı mükemmel bir önleyici ve de takviye edicidir. Havuç suyu kürünü uygulayanlar zamanla cinsel güçlerinde, sperm sayılarında ve prostat sıvılarındaki hacim artışını rahatlıkla gözleyebilirler. Ama havuç suyu bu konularda dün konuştuğumuz keçiboynuzu kürü kadar etkili değildir, bunu da belirteyim…

Ayrıca ileri yaşlarda algılama gücü giderek zayıflar. Havuç suyu kürü aynı zamanda algılama gücünü mükemmel bir bir şekilde artırır.