Hangi Saatlerde Duş Almalı?

Özellikle sıcak ya aylarında vücudumuzu oldukça rahatlatan duşun hangi saatlerde alınmaı gerektiğini biliyor muydunuz? Sabah uyandıktan sonra mı yoksa gece yatmadan önce mi alınan duş daha faydalı? Sizler için uzmanlar araştırma yaparak sizlere sundular.

Sıcaklığın oldukça hissedildiği bu günlerde duş almakta günlük rutinlerin arasına girdi. Pek çok faydası olan duşu özellikle soğuk su ile almak bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Peki sabah alınan duş mu yoksa gece alınan duş mu vücut için daha sağlıklıdır? Sabahları uyandıktan sonra alınan duşun faydaları dolaşımı ve kan akışını 3. doz kahveden daha etkili bir şekilde hızlandırmaktadır.  Kaslarınızı gevşetmeye da yardımcı olmaktadır. Tutulmuş bir boyun ile uyandıysanız sıcak bir duş kasıla kaslarınızın da rahatlamasında destek sağlayabilir. Hafif esneme hareketleri ile birlikte bunu destekleyebilir.

s1

Sabah duşu ise yağlı ciltler için daha iyidir. Yağlı ve gün içerisinde de parlayan bir cilde de sahipseniz sabah alacağınız ılık bir duş, gece boyu cildinizde de biriken yağdankurtulmanızı ve güne taze bir başlangıç yapmanıza da yardımcı olabilir. iş sonrası da alacağınız ılık bir duş, bütün günün yorgunluğunu atmanızı, rahatlamanızı, tansiyonunuzun düşmesini ve stresinizin de azalmasını sağlayabilir.  Uyku öncesi alacağınız ılık bir duş, uykusuzluk problemine birebirdir. Hem rahatlamanıza hem de vücudunuzun da melatonin salgılamasına neden olarak daha çabuk uyumanızı da sağlayabilir.

s4

Tertemiz bir şekidle yatağa girmiş olursunuz. Böylee çarşafınızın kirlenmesi süresini de uzatmış olursunuz.  Sizlerde tercihleriniz arasına yerleştirebileceğiniz  duşu, yaz aylarında çok daha fazla yapmanızda gerekmektedir.

s3

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

hangi saatlerde duş alınmalı, duş, sabah mı akşam mı duş alınmalı, sağlıklı duş, düzenli banyo, duş almanın faydaları, sağlıklı duş, düzenl duş almanın faydaları.