Güne saat 7’den önce başlamanın yararları

7 saat uyuyun ve güne sabah 7’den önce başlayın çünkü inanamayacağınız kadar çok faydası var.

– Dünyanın geri kalanı uyurken uyanırsanız, yapmak istediklerinizi kesintiye uğramadan tamamlayabilirsiniz. Konsantre olmak istediğiniz bir proje, banyoda doldurulan küvette kimse yokken sessizce uzanmak, kitap okumak veya her ne istiyorsanız.

– Günün başında zihinsel olarak daha berrak olduğunuzdan, daha üretken olursunuz. Sorunları çözmek için, yeni bir durum hakkında düşünmek için, üretkenliğe ihtiyaç duyduğunuzda sabahın bu saatini kullanın.

– Sabah güneşin ilk ışıkları yeryüzüne ulaştığında, doğa da uyanıp makyajını yapmaya başlar. Renk renk sürünür güzelliğini. Dağlara, ormana, denize, sokağa bakın. Sadece güneşin doğuşunu görmek için bile erken uyanın.

– Mükellef bir kahvaltı hazırlamak ve günün en önemli öğününü keyifle yapmak için zamanınız olur.

– Trafik veya başka bir aksaklık yüzünden geç kalmazsınız, günü kaçırmazsınız. Yeterince erken uyanırsanız, stres ve endişe dolu bir sabah yaşamak zorunda kalmazsınız.

– Eğer çok uyumayı bir alışkanlık haline getirirseniz, sağlık açısından sıkıntılar yaşarsınız. Kronik baş ve sırt ağrısı gibi sağlık sorunlarınız olur. Kalp, diyabet, obezite ve depresyonu da listeye ekleyin.